Padel Magazyn - 31 sierpnia i 1 września klub Mas gościł Master of the LNP (National League of Padel) z Perpignan.

To klub, w którym Padel od ponad roku jest w centrum uwagi, wokół budynku klubowego ustawiono trzy boiska, idealne na posiłek przed pięknym meczem Padel. Oprócz doskonałych udogodnień, wyjątkowe jest powitanie ze strony liderów klubu.

Dziewięć drużyn było zaangażowanych w tego Mistrza. Trzy drużyny reprezentowały lokalny Club du Mas, trzy inne grały w Laval (Gratulacje za długą podróż!), Drużyna z Tuluzy, jedna z Carcassonne i wreszcie z Paryża.

Zespoły rozłożone na kilka grup musiały wyjść jako pierwsze, aby awansować do ćwierćfinału.

Z meczów w puli mecze zostały zawieszone.

Program rozpoczął się w pierwszych meczach z bratem Binisti (Pyramides / Paris) przeciwko lokalnej drużynie złożonej z Frédéric TAP i Pascal GNISS (klub MAS / Perpignan). Drużyna paryska musiała pokłonić się zespołowi, który miał być pierwszym z ich grupy.

Kolejny mecz był decydujący dla ostatniego miejsca kwalifikacyjnego w półfinałach, które przeciwstawiły się parom 2 Laval: GARNIER Justin / TOUZARD Pierre przeciwko BOISSE Simon / DEVRAND Samuel (zwycięstwo Justina i Pierre'a).

Pomysł także dla legendarnego Carcassonnais, a zwłaszcza dla André, który został ranny w łydkę w pierwszym meczu. Bez wątpienia byłyby o wiele trudniejsze do pokonania, gdyby osiągnęły 100%. Na koniec pary Carité / Forget, Henry / Talairach, Tap / Gniss i Garnier / Touzard są zakwalifikowane do półfinałów.

Zespoły Laval również podkreśliły swoją motywację i konkurencyjność. Rzeczywiście, pomimo drużyn z całej Francji, Laval zabłysnął dzięki swoim utalentowanym i licznym przedstawicielom. Zespoły 3 z północy chciały stworzyć prawo. Nazywani „Wikingami”, są już prawie na miejscu.

Czy wybierasz się w niedzielę rano na półfinały, chyba że porozmawiamy trochę o wieczorze w sobotę wieczorem? Tapas, bary, „ulica pragnienia” ... Ale chodźmy… To był stosunkowo „spokojny” wieczór, a bohaterowie półfinałów przybyli na korty o godzinie 9 i nie mogliśmy być bardziej zmotywowani!

Gratulacje dla widzów, którzy byli obecni również o tej wczesnej godzinie, aby zachęcić graczy (ok, zwłaszcza lokalne drużyny 2, po jednym w każdym półfinale).

I dotarł do finału. Zespół Perpignan wyraźnie postanowił grać wyłącznie na Clément FORGET. Ale to, czego się nie spodziewali, wydarzyło się.

Podczas gdy na początku pierwszego zestawu obiekt wydawał się przejąć kontrolę, Clément pokazał swój silny charakter, przeciwstawiając się wszelkim skłonnościom drużyny przeciwnej. Laurent TALAIRACH obciął nogi we właściwym znaczeniu tego słowa.
Oczywiście Cédric Carité już nie jest obecny, często bronił swojego kolegi z drużyny, wpisując nieodwracalne ciosy.

Ostatecznie para Carité / Forget jest mistrzem kraju po zwycięstwie w zestawach 2 6 / 3 7 / 6. Gratulacje dla Clementa za ogromną obronę i dla Cedrica za jego pięćdziesięciu zwycięzców!

Aby zakończyć drobnym mrugnięciem do Laurenta Talairacha, przeczytaj nasz artykuł na stronie internetowej padel magazine o znaczeniu nawodnienia podczas meczów. Laurent zakończył turniej pełen skurczów!

[highlight] Możesz znaleźć wszystkie zdjęcia na naszej stronie na Facebooku lub wiele filmów na naszym kanale YouTube. [/ highlight]
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

WINNER : CARITE Cédric / FORGET Clement (klub Hers / Toulouse)
2è: HENRY Alain / Laurent TALAIRACH (klub MAS / Perpignan)
3 miejsce: GARNIER Justin / TOUZARD Pierre (Padel Park / Laval)
4è: TAP Frédéric / GNISS Pascal (klub MAS / Perpignan)
5è: BOISSE Simon / DEVRAND Samuel (Padel Park / Laval)
6è: TAP Loîc / PLANES Laurent (klub MAS / Perpignan)
7è: MESLIN Aymeric / DUBOURG Romain (Padel Park / Laval)
8è: BINISTI Franck / BINISTI Nicolas (Pyramids Club / Paris)
9è: André GAUBERT / SAN MIGUEL François (Club of the Hers / Toulouse)

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.