Pierwsze wydanie „Patelnia Donibaneko Padel Wycieczka” miało miejsce w ostatni piątek 21 czerwca na otwarcie obchodów święta przesilenia letniego w klubie tenisowym Luzien. Było to zwycięstwo Pierre-Lucasa Bilbao i Xabiego Garata przeciwko Bruno Albisturowi i Philippe Roméo.

Jak sama nazwa wskazuje, w tym turnieju dobrze rozegrano patelnie!

Prezes TCL, Dominique Urchoeguia, mówi nam:

„Ten dobry pomysł zrodził się w naszych głowach podczas dyskusji po meczach, podczas których dokuczaliśmy sobie nawzajem na temat naszych przybliżonych technik i naszych nieakademickich chwytów rakiety, czasami przypominających chwyt patelni! Postanowiliśmy zatem pobawić się dostosowanymi do okazji patelniami: chwytem, ​​overgripem, obowiązkowym paskiem na nadgarstek, obowiązkowym kaskiem i czarno-czerwonym strojem w barwach Saint-Jean, aby dobrze rozpocząć wakacje.

Pozostała niewielka wątpliwość, czy uda nam się dobrze bawić. Szybko zniknęło i byliśmy świadkami kilku wspaniałych, zaciętych gier trwających od 30 do 40 minut w małym formacie 4 gier. Spektakl miał w równym stopniu formę wizualną, jak i dźwiękową wraz z biciem pieców. Mały szczegół, nos padel historyczny (pierwszy we Francji) z betonowymi ścianami są, jak sądzę, niezbędne do zorganizowania tej imprezy (kilka pieców zostało skradzionych...).

Ogromne podziękowania dla naszego partnera „Pro et Compagnie” z Saint-Pée-sur-Nivelle, który podarował nam wspaniałe trofea, oczywiście piece, które opatrzyliśmy etykietą. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom Centralnego Klubu Sportowego i Klubu Tenisowego Luzien, dzięki którym ta pierwsza edycja była wspaniałym dniem padel przyjazny, tak jak lubimy! Nie mogę się doczekać przyszłego roku.”