Czasami jest okrutny, ale to sport. Francja nie będzie reprezentowana w tabeli finałowej mistrzostw świata Padel Team 2016 w Cascais.

W przypadku kobiet Francja musiała pokonać Meksyk, aby wydostać się z kur. Ale Meksyk wydawał się nieco wyższy we wszystkich swoich grach. Jeśli francuscy mistrzowie, Clergue / Casanova, wygrali mecz, grając w 2e pozycja, Ginier / Collombon i Sorel / Godard nie mogli doprowadzić tego punktu do popchnięcia Francji do finałowego stołu złożonego z najlepszych drużyn na świecie.

Przyloty 3e ze swojej puli A Francuzi nadal będą mieli szansę zakwalifikować się bezpośrednio do finałów następnych mistrzostw świata w Padel, wygrywając kolejne kroki 2. Zaczyna się jutro przeciwko Chile.

Panowie żałują wielu osób. W tej grupie C, uważanej za bardzo jednorodną grupę, Francja dysponowała bronią do opuszczenia przynajmniej 2e jej kury.

Najpierw przeciwko Paragwajowi rozstawił się na pozycji 1 grupy, przeciwko której przegrywa 2 1, włączając w to mecz Moreau / Ritz bardzo bliski wygranej. Po pierwsze żałuje ...

Po pokonaniu Belgii 3 / 0 Francja zaatakowała Włochy, które kilka godzin później wzięły 3 / 0 przeciwko Paragwajowi. Francja była zatem pewna siebie, pomimo wielkiej nieufności wobec konkretnego gracza: Marcelo Capitani. I będzie miała rację.

Para Ritz / Moreau gra 1 przeciwko włoskiej parze Cervelatti / Spizzica. To prawdziwe rozczarowanie. Pomimo siły tej pary, francuska para wydawała się mieć broń do wygrania. Ale oto jest: Włosi dali lekcję oportunizmu Francuzom, którzy mieli okazję w 3e kilka razy zrobimy sobie przerwę ... Ale Włosi sprawili, że jesteśmy Włosi: mała szansa, ale i tak idzie! Cervelatti / Spizzica była bardzo solidna, bardzo mało błędów w ustalonej grze. Klęska Francuzów: 6 - 2 2 - 6 6 - 4

Po tej skomplikowanej porażce do strawienia nadeszła kolej Lapouge / Mannarino, aby wejść na arenę i spróbować wszędzie wyrównać mecz. Ale na arenie jest magik: Marcelo Capitani. Niemal sam udaje mu się udaremnić francuską parę, która naprawdę nie ma nic do zarzucenia. Pomimo jasnej strategii gry (cała gra na Verginelli, partnerze Capitani) i bardzo silnej francuskiej parze, to nie wystarczyło. A jednak ... w drugim secie Francja prowadzi 4 / 0, podwójna przerwa w kieszeni ... Ale znów Capitani znów wpadł w zasadzkę, aby zagrać w lekcję wiosła i talentu do perfekcji. Ostateczna porażka Francji: 6 - 3 7 - 5.

Ostatni mecz nie zostanie rozegrany, ponieważ nie było już problemu.

W przypadku mężczyzn, podobnie jak kobiet, konieczne będzie szybkie powrót do wyścigu, ponieważ Francja rozegra mecze rankingów z konkretnym 9e miejsce, w którym drużyny mężczyzn i kobiet mogą bezpośrednio zakwalifikować się do finałów następnych mistrzostw świata w wiosłowaniu drużynowym.

Francja spotka się z USA. Unika Portugalii wydanej 3e w kurze śmierci z Hiszpanią i Brazylią.