Czasami jest okrutny, ale to sport. Francja nie będzie reprezentowana w tabeli finałowej mistrzostw świata Padel Team 2016 w Cascais.

W przypadku kobiet Francja musiała pokonać Meksyk, aby wydostać się z kur. Ale Meksyk wydawał się nieco wyższy we wszystkich swoich grach. Jeśli francuscy mistrzowie, Clergue / Casanova, wygrali mecz, grając w 2e pozycja, Ginier / Collombon i Sorel / Godard nie mogli doprowadzić tego punktu do popchnięcia Francji do finałowego stołu złożonego z najlepszych drużyn na świecie.

Przyloty 3e ze swojej puli A Francuzi nadal będą mieli szansę zakwalifikować się bezpośrednio do finałów następnych mistrzostw świata w Padel, wygrywając kolejne kroki 2. Zaczyna się jutro przeciwko Chile.

Panowie żałują wielu osób. W tej grupie C, uważanej za bardzo jednorodną grupę, Francja dysponowała bronią do opuszczenia przynajmniej 2e jej kury.

Najpierw przeciwko Paragwajowi rozstawił się na pozycji 1 grupy, przeciwko której przegrywa 2 1, włączając w to mecz Moreau / Ritz bardzo bliski wygranej. Po pierwsze żałuje ...

Po pokonaniu Belgii 3/0, Francja zaatakowała Włochy, które kilka godzin później wygrały 3/0 przeciwko Paragwajowi. Francja poruszała się więc pewnie, pomimo ogromnej nieufności w szczególności do jednego gracza: Marcelo Capitaniego. I będzie miała rację.

Para Ritz / Moreau gra w 1 przeciwko włoskiej parze Cervelatti / Spizzica. To jest prawdziwe rozczarowanie. Pomimo siły tej pary, wydawało się, że francuska para ma broń do zwycięstwa. Ale oto jest: Włosi dali lekcję oportunizmu Francuzom, którzy mimo to mieli okazję w 3e kilka razy postanowiłem zrobić sobie przerwę ... Ale Włosi zrobili z nas Włochów: Mała okazja, ale i tak działa! Cervelatti / Spizzica było bardzo solidne, niewiele błędów przy spokojnej grze. Pokonanie Francuzów: 6 - 2 2 - 6 6 - 4

Po tej trudnej do strawienia porażce nadeszła kolej Lapouge / Mannarino, aby wejść na arenę, aby wszędzie wyrównać mecz. Ale na arenie jest magik: Marcelo Capitani. Niemal sam udaje mu się pokrzyżować plany francuskiej parze, która naprawdę nie ma się czego wstydzić. Mimo jasnej strategii gry (granie wszystkiego na Verginelli, partnerze Capitaniego) i bardzo mocnej francuskiej pary, to nie wystarczyło. A jednak… w drugim secie Francja prowadzi 4/0, podwójna przerwa w kieszeni… Ale znowu Capitani znów wpadł w zasadzkę, żeby rozegrać nam lekcję. padel i utalentowany do perfekcji. Ostateczna porażka Francji: 6 - 3 7 - 5.

Ostatni mecz nie zostanie rozegrany, ponieważ nie było już problemu.

W przypadku mężczyzn, podobnie jak kobiet, konieczne będzie szybkie powrót do wyścigu, ponieważ Francja rozegra mecze rankingów z konkretnym 9e miejsce, w którym drużyny mężczyzn i kobiet mogą bezpośrednio zakwalifikować się do finałów następnych mistrzostw świata w wiosłowaniu drużynowym.

Francja spotka się z USA. Unika Portugalii wydanej 3e w kurze śmierci z Hiszpanią i Brazylią.

Franck Binisti - Padel Magazine

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.