W tenisa można grać na trawie, glinie, twardych nawierzchniach itp. ale padel, wśród profesjonalistów (i w zdecydowanej większości klubów) używana jest tylko jedna nawierzchnia: sztuczna murawa.

Au padelkorty są zawsze takie same, ale to nie znaczy, że warunki są podobne w zależności od turnieju. Rzeczywiście, wysokość, jak widzieliśmy niedawno, ale także upał, wilgotność, fakt gry w pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu, a nawet używane piłki sprawią, że z jednych zawodów na drugie możemy spodziewać się bardzo znaczących zmian. Ale dla Miguela Lampertiego, z którym niedawno rozmawialiśmymusielibyśmy pójść jeszcze dalej:

"Myślę, że'powinniśmy mieć tor z wolnymi torami, szybkimi torami i torami”normales". Dzięki temu, podobnie jak w przypadku tenisa, każdy może mieć szansę na wygraną, w zależności od warunków.

Na przykład, jeśli rocznie odbywa się 20 turniejów: 7 na szybkich torach, 7 na wolnych torach, a pozostałe na „normales„. Myślę, że byłoby to niesamowite dla padel i to by to pokazało najlepsza para wie, jak grać w każdych warunkach."

Czy chciałbyś zobaczyć szybsze lub wolniejsze dywany dla drastycznie różnych warunków w zależności od turnieju? Czekamy na Wasze opinie!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !