24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Od tego czasu prawie 250 000 Ukraińców uciekło do Mołdawii, małego kraju liczącego 2,6 miliona ludzi.

W kraju przesiąkniętym i szalejącą wojną na Ukrainie, kiszyński przedsiębiorca SERGIU DURLEŞTEANU postanowił przekształcić niedawno otwartą siłownię w tymczasowe schronienie dla uchodźców.

Kompleks sportowy o powierzchni 600 metrów kwadratowych jest obecnie domem dla prawie 100 uchodźców. Wśród nich jest 80-letnia kobieta z ukraińskiego miasta Charków.

Le Dynia kangura i Padel Klub została otwarta kilka tygodni temu. Po wybuchu wojny kompleks sportowy stał się schronieniem dla uchodźców.

SERGIU DURLEŞTEANU mówi:

„Otrzymywałem kobiety, matki, dzieci. Wszystko, co tu widzisz, było otwarte przez może miesiąc, a teraz mamy to, co mamy, dzięki wszystkim, którzy nam pomogli. »

Źródło: Telewizja Mołdawia

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.