nie technika żaden z tactique czysty i twardy dzisiaj w programie. TO padel bycie młody sport, jego praktycy mogą mieć sportowa przeszłość zupełnie inny, wręcz przeciwny. Czy to dobry czy zły mieć habitudes ?

Istnieją więc trzy kategorie graczy. Są tacy, którzy nigdy wcześniej nie uprawiali sportu i którzy wkraczają w ten sport, który jest tak łatwy do nauczenia i przyjazny. Są tacy, którzy mówią sobie, że jeśli nie byłeś tenisistą, będziesz do niczego padel. I wreszcie są tacy, którzy uprawiali, na różnych poziomach, jeden lub więcej innych sportów i w których się zakochują padel.

Puryści

Zwłaszcza dzieci. Surowi gracze, którzy rozpoczynają działalność sportową, a my mamy szczęście, to u siebie pada. Tutaj porozmawiamy o technice skopiowanej z istoty nauczyciela. Choć z biegiem lat gracz wypracuje własną wizję gry, faktem jest, że znak rozpoznawczy monitora pozostanie bardzo obecny.

Profesjonaliści w tenisie

To jest pytanie filtrujące po wejściu na arenę: czy grałeś w tenisa? Jeśli odpowiedź brzmi nie, nie będziesz mógł wejść do prywatnego kręgu graczy padel, nawet jeśli w poprzednim turnieju pokonałeś ten dzięki swojej konkretnej technice. Nawet podczas lekcji przekaz jest taki sam lub przynajmniej postawa, którą należy przyjąć: wczesne przyjmowanie piłki, bardzo agresywna gra przy siatce, ta gra jest lub byłaby odpowiednia dla „dobrych rąk”, graczy, którzy kąpaliby się latami w technice na bardzo zaawansowanym poziomie. Więc z pewnością ta gra jest skuteczna, ale czy naprawdę jest odpowiednia dla wszystkich?

Raporty"

Nazwijcie ich jak chcecie, to zawodnicy, którzy zapełniają nasze szeregi już dziś i którzy z pewnością wniosą nowe wizje świata padel w nadchodzących latach. Ale bądź ostrożny, twój umysł i umysły ludzi wokół ciebie muszą być otwarte. Jak mówią niektóre reklamy, „przyjdź taki, jaki jesteś”. Więc niektórzy powiedzą, że to nonsens i że gracze na wysokim poziomie nie mają tych technik, to prawda, ale czy większość graczy szuka wysokiego poziomu, czy wręcz przeciwnie, aby dobrze się bawić na torze?

Tak więc z tej bazy zabawy, serdeczności i komfortu na torze będziesz mógł rozwijać i dostosowywać swoją sportową historię do padel, co pozwoli Twoim partnerom i przeciwnikom odkryć nowe efekty, nowe zbiórki, nowe prędkości i nowe pozycje.

Wszystkie sporty są mile widziane. Dziś na stokach spotykamy głównie tenisistów, ale też piłkarzy, squashistów, badmintonistów, tenisistów stołowych, piłkarzy ręcznych, siatkarzy, długodystansowców, krótko mówiąc, będzie wiadomo, coraz więcej sportowców pochodzi z różne tła. Czy powinniśmy wymazać ich wcześniejsze doświadczenia, aby wszystko ujednolicić?

Będziesz myślał, co chcesz, a nawet umieścisz ten temat debaty na swoich imprezach, ale pytanie brzmi, czy wszystkie te sporty wymienione powyżej i wszystkie te, których nie wymieniliśmy, nie mogą przynieść nowej taktyki, nowych sposobów stawiania się, nowych obron, nowych sposoby uderzania piłki, innymi słowy nowe sposoby gry, które uczynią ten sport jeszcze bardziej atrakcyjnym? Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.