W ten weekend, Padel Attitude / Pad In oferował duży turniej padel zatwierdzony składający się z 25 par pochodzących z całej północy Francji. Gracze Laval odpowiedzieli w szczególności czwartym na mistrzostwach Francji w padel 2015: Simon Boissé i Sam Devrand (Sport In Park), przyjechali także paryscy zawodnicy, w tym zwłaszcza Sébastien Ruiz (Le Padel Bois d'Arcy Club). Gracz Rennes Justin Garnier (Spot In) związany z Aymeric Meslin.

Przybycie lokalnej pary Romanowski / Dulion 6e do mistrzostw Francji wydawało się najlepiej uzbrojone, aby zablokować drogę do rozstawionego turnieju nr 1 i wygrać turniej. Ale bez zaskoczenia i powagi Devrand / Boissé wygrywa ten turniej.

Duże luki w fazie kurnej

Żadnych niespodzianek w fazie grupowej, ponieważ wszystkie nasiona z łatwością wygrywały swoje mecze. Widzieliśmy różnice, jakie mogą występować w kurach. Prawdopodobnie w perspektywie średnioterminowej pojawią się kategorie turniejowe, takie jak w Hiszpanii, aby uniknąć tak dużych luk.

Devrand / Boissé i Romanowski / Dulion nad walką

Od ćwierćfinału mecze są wyrównane i zaczynają się rzeczy dla dużych par. Wreszcie prawie dla wszystkich, ponieważ rozstawienie turnieju wyniesie surowe 1/9 dla lokalnej pary Plisson / Leconte.

Z drugiej strony parze Garnier / Meslin udało się uratować kilka piłek podczas przerwy w remisie w 8 miejscach na całym świecie przeciwko drugiej lokalnej parze Fievet / Destombes. Zdecydowanie mecz dnia.

Logicznie, i nawet jeśli kurs nie był łatwy, szczególnie w półfinałach, najlepsze pary na papierze są w finale.

Mecz jest skomplikowany dla pary z Valencienne i reprezentującej barwy klubu. Szybko prowadził 3/1, Romanowski / Dulion potrzebuje dużo energii, aby się uwolnić. Problem: Boisse / Dervrand nie musi ponownie prosić o przerwanie procesu i prowadzenie 7/5. Pomimo kilku ciosów, które próbował podnieść, Francuz nr 4 wygrał Open de Padel Attitude / Pad In.

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.