Jak wiemy, padel rozwija się i tworzy bardzo dobrze we Francji. Powstaje coraz więcej kompleksów, a wiele centrów organizuje teraz turnieje sankcjonowane przez FFT. Tak było w przypadku SPOT-IN Padel (Rennes) w weekend 17 / 18 grudzień 2016. Spójrz na ten wspaniały turniej, w którym równolegle rozgrywany był turniej kobiet i mężczyzn.

SPOT-IN Padel (Rennes), ambitny kompleks dorastający:

SPOT-IN Padel jest pierwszym kompleksem 100% Padel w Bretanii. Clément i Antoine witają nas w tym pięknym, bardzo zróżnicowanym klubie: prosta rezerwacja, imprezy integracyjne, kursy Padel, zatwierdzone turnieje. Ale wydarzeniem z końca roku 2016 na SPOT-IN Padel jest sankcjonowany turniej FFT (P100), który odbył się w sobotę 17 i niedzielę 18 w grudniu.
Ogólnie rzecz biorąc, drużyny 20 są zarejestrowane i obecne. Rozłożone na pule 4 par 5, tylko dwie pierwsze trafiły do ​​finałów 1 / 4. Pozostałe trzy są wypłacane w pocieszającym obrazie.

Ładny płaskowyż dla tego turnieju:

Od roku coraz więcej turniejów rodzi się we Francji. Dlatego na szczeblu krajowym rośnie liczba graczy.

W Rennes było ich wielu. I nagłówek Samuel Devrand (numer 5 francuski) w towarzystwie Aymeric Meslin (numer 77). Na papierze ta para była ulubieńcem wielkiego świata, ale trzeba było uważać na Benjamina Sisternesa (108th francuski gracz) z Edouardem Poirierem. Wielu outsiderów również zamierzało wstrząsnąć dwiema parami, które wydawały się wyżej, w tym kilku graczy z rankingu wokół 300 i kilku graczy niesklasyfikowanych, ale bardzo dobrych tenisistów (między innymi tenis negatywny).
Zespoły dużo się przeprowadziły i z różnych miejsc: Rennes, Nantes, Laval, ... A nawet zawodnik ze Stanów Zjednoczonych! Duża różnorodność dla turnieju, który dotrzymał wszystkich obietnic dzięki większej liczbie intensywnych meczów 75.

Ulubione nie zawiodły:

Nic dziwnego, że pierwsze dwa nasiona (Devrand / Meslin i Sisternes / Poirier) znalazły się w finale.

Łatwo dla pierwszych miast, które zrobiły burzę ze swoimi przeciwnikami od fazy grupowej do finału.

Ci ostatni mieli jednak większe trudności, zwłaszcza finał 1 / 2, gdzie ich przeciwnicy popchnęli ich do super-tie-breaka. Gra była rozgrywana bardzo mało, ale to faworyci wyszli po wyczerpującym fizycznie i nerwowo meczu (6 / 2 3 / 6 1 / 0 (12 / 10)).
Odbył się długo oczekiwany finał. I wreszcie, Aymeric Meslin i Samuel Devrand wygrywają po dobrze zarządzanym finale. Zwycięzcy (na podstawie wyników 6 / 1 6 / 3) zostali nagrodzeni wyjątkową nagrodą.
U kobiet to para Lefevre / Grollaud, która losuje pod koniec turnieju, który opanowali w całości.

Piękne wyposażenie:

Zwycięzcy i finaliści obrazów mężczyzn i kobiet zostają w rakietach śnieżnych (Głowa Alpha Motion, torby Głowa Delta mastercombi).
Przydział ten został dokonany we współpracy z marką Head i nową witryną sprzedaży rakiet śnieżnych i sprzętu www.padel-shopping.fr.

Jest to zatem wyjątkowy weekend, który odbył się na ziemiach bretońskich. Kolejne terminy będą dostępne wkrótce. Bądź na bieżąco, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy odbędą się kolejne oficjalne turnieje, które SPOT-IN Padel zorganizuje w najbliższych tygodniach ...

=> 1 kwartał 2017 SPOT-IN Padel będzie gospodarzem sceny Head Padel Otwarty. (Data przyszła 😉
www.spot-in.com
09 81 81 71 80.
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.