Arnaud Clément et Arnaud Di Pasquale to mistrzowie z Francji +45 lat... Koronacja, która prawie nie jest zaskakująca, gdy znamy osiągnięcia tych dwóch zawodników w świecie tenisa... ale także padel !

Mała retrospektywa nowych mistrzów Francji powyżej 45. roku życia z 2024 r.

Szalona kariera Arnauda Di Pasquale

Arnaud Di Pasquale zrobił wrażenie w tenisie, osiągając swój najlepszy ranking w 2000 roku z 39 miejsce na świecie. „Dip” to także – a przede wszystkim – brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, jeszcze w 2000 roku, pokonując w szczególności pewną Roger Federer.

En 2007, przeszedł na emeryturę i prawie dziesięć lat później znalazł się tutaj na zboczach padel. Zostało przyrównane do 40. miejsce we Francji a dzisiaj jest na 150e, zawsze zasymilowany.

Dziś Arnaud Di Pasquale jest w szczególności Dyrektor Greenweez Paris Major Premier Padelkto jest zaplanowane na ten rok 28 września do 6 października.

Krótko mówiąc, po karierze wysokiej klasy tenisisty Di Pasquale stał się jednym z filarów tenisa padel we Francji !

Arnaud di pasquale 2023

Arnaud Clément, od tenisa do padel

Arnaud Clément jest także weteranem tenisa, który ze swojej strony dotarł do 10. miejsce w rankingach ATP, w 2001 roku. Oczywiście przez kilka lat na torze stykał się z mężczyzną, który został jego partnerem w padel we Francji.

Zaczął dalej padel 6-7 lat temu, jeszcze przed rozwojem po Covid padel we Francji z Arnaudem Di Pasquale i „grupą przyjaciół”. Podobnie jak Di Pasquale, dał się zasymilować w rankingach padel, do pewnego 50-te miejsce.

Arnaud Clément piastował stanowisko wiceprezesa FFT, ale ostatecznie zrezygnował, aby uniknąć możliwego konfliktu interesów.

Dziś na stokach odnajdujemy byłego mistrza tenisa padel. Zanim zaprezentował się na mistrzostwach Francji +45, miał również wzięło udział w konkursach międzyregionalnych 2024 !

Arnaud Clément rozbija Philippe Chatriera Rolanda 2022

Teraz mistrzowie Francji +45, Arnaud Di Pasquale i Arnaud Clément, mogą z łatwością ubiegać się o selekcję do francuskiej drużyny +45. Oprócz, oświadczył Arnaud Clément "Jeśli nadarzy się okazja i jeśli zostaniemy wybrani, myślę, że zrobimy to z przyjemnością."

Przypadek do naśladowania ...

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.