Prezent na stoisku Greenweeza, Arnaud Di Pasquale (dyrektor padel la FFT) i Romain Roy (dyrektor generalny i założyciel Greenweez) przemawiali do mikrofonu Padel Magazine. W programie: współpraca między FFT i Greenweez, znaczenie wrażliwości na eko-odpowiedzialność i żywność w sporcie i wreszcie przyszłość ich partnerstwa.

Współpraca na Greenweez Paris Premier Padel Major…ale nie tylko

Padel Magazine : Jak doszło do tej współpracy między Greenweez i FFT?

Romaina Roya „Zawsze byliśmy fanami padel. Uważamy, że padel ma wspólne wartości z wartościami Greenweez, ponieważ zawsze staraliśmy się pracować na rzecz dostępności produktów ekologicznych i odpowiedzialnych za środowisko. Jednakże padel jest sportem dostępnym z definicji.

Potem mamy wartości wokół ludzi i towarzyskość, zabawę i okazuje się, że są to wartości wspólne z padel.

Stało się to całkiem naturalnie, gram dużo padel. Jestem wielkim fanem tego sportu, nawet jeśli gram bardzo słabo. To było naturalne, że spotkaliśmy się z federacją wokół tego projektu i wokół padel."

greenweez paris premier padel major 2022 trofeum Roland Garros

Arnaud Di Pasquale „To kwestia wartości. Mówimy o dostępności, sporcie dla wszystkich, mówimy też o edukacji poza nią.

Jest Greenweez Paris Premier Padel Major, jest też cała federalna część, nad którą też chcemy pracować. Nie zatrzymujemy się tylko na jednym wydarzeniu w tej wystawnej oprawie: zamierzamy pracować znacznie dalej nad francuskimi zespołami, młodymi ludźmi, szkoleniami i dużo bardziej globalnym rozwojem.

Di Pasquale: „Przekazywanie tej eko-odpowiedzialnej wrażliwości nowym pokoleniom”

Padel Magazine : Czy w Twojej karierze pomogły Ci produkty ekologiczne, w szczególności dostarczane przez Greenweez?

Arnaud : „Szczerze mówiąc, myślę, że w mojej karierze jakieś dwadzieścia lat temu byliśmy mniej wrażliwi i mniej świadomi tej sprawy.

A jeśli miałbym mówić o ewolucji po mojej stronie, to tak naprawdę odkąd mam dzieci. Mam wrażenie, że muszę na nich uważać, jest ta eko-odpowiedzialna część, którą staramy się im przekazać. To prawdziwa kwestia edukacji, szacunku dla planety i wszystkiego, co się z nią wiąże.

Przechodzi przez dobrą dietę, przez zwarcia. Jest całkiem świeży, całkiem nowy i myślę, że trzeba go nakuć, bo musi wejść! »

Padel Magazine : Są gracze z padel kto wolałby grać dzięki Produkty Greenweez, co byś im doradził? Jakie produkty mogą pozwolić im zdobyć tysiące miejsc?

Rzymianin : „Niestety nie jestem pewien, czy istnieją produkty, które mogą uratować tysiące miejsc, bo inaczej nie ukrywam przed Wami, że spożywałbym je codziennie (śmiech).

Zdrowe odżywianie jest nie tylko dla graczy padel, to jest dla wszystkich !

Arnaud powiedział to bardzo dobrze, często zauważamy, że ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z tych problemów, gdy mają dzieci. Nadal musimy się martwić o to, co dajemy im do jedzenia, a potem o stan, w jakim przekażemy im świat, w którym dzisiaj żyjemy. »

„To nasi klienci zaproponowali sprzedaż produktów ekologicznych online”

Padel Magazine : Jesteś założycielem Greenweez, jak wpadłeś na pomysł założenia firmy w czasach, gdy mniej było wrażliwości na ekologię, na eko-odpowiedzialność?

Rzymianin : „Na początku, kiedy uruchamialiśmy witrynę, nie sprzedawaliśmy żywności, sprzedawaliśmy głównie produkty ekologiczne. Wtedy to nasi klienci zaproponowali nam rozpoczęcie sprzedaży produktów ekologicznych, bo wtedy nie mogliśmy ich kupić przez internet. Słuchaliśmy naszych klientów i ostatecznie kluczem do sukcesu było słuchanie ludzi, którzy u nas kupowali. »

Padel Magazine : Czy to długotrwały związek z Greenweezem?

Arnaud : "Mam nadzieję, że ! Tak czy inaczej, mamy dobry początek. Chodzi o to, aby być częścią długoterminowej, dziś nie wybieramy się na tego rodzaju przygodę na „jednorazowy strzał”. Działamy na znacznie bardziej globalnym wymiarze, chcemy federalnych, chcemy jak najwięcej wymieniać. Możemy się od nich wiele nauczyć. Świat sportu musi się wiele nauczyć i przekazać. »

Greenweez-tytuł-partnera-Roland-Garros-Padel-2022

Padel Magazine : Czy ta dieta może coś zmienić? Kiedy widzimy, że gracze czasami stoją w kilku punktach, mały impuls, to może być to.

Rzymianin : „Tak, na przykład gracz taki jak Belasteguin, który pozostaje do dziś w pewnym wieku [przypis redakcji: 43 lata], jest zazwyczaj osobą, która ma wzorową dietę. Zwraca uwagę na wszystko, co je, na wszystko, co spożywa i to jest dowód na to, że jest to ważne.

Jeśli wezmę przykład znanych tenisistów, którzy nie mają już 20 lat, to wszystkich łączy fakt, że mają bardzo rygorystyczną dietę, a następnie zwracają uwagę na to, co jedzą. »

Arnaud : " Dokładnie tak. Romain bierze przykład z Belasteguina, który ma 43 lata, ale w wielu dyscyplinach sportowych widzimy, że możemy grać coraz dłużej. Dzieje się tak również dzięki tym wszystkim elementom.

To dlatego, że jesteśmy znacznie lepsi pod wieloma względami, medycznie, w zdrowieniu, ale regeneracja to także jedzenie. Wszystko jest milimetrowe, a na najwyższym poziomie jest tam grane. »

Padel Magazine : Kiedy produkty Greenweez tego typu? Bandeja Greenweez, Vibora Greenweez?

Rzymianin : „Tak naprawdę rozwijamy się w wielu kategoriach, od dwóch lat staliśmy się marketplace’em, więc sprzedajemy również wiele kategorii niespożywczych.

Sport to oczywiście temat, który nas interesuje. Dużo inwestujemy w sport i partnerstwa sportowe. Zaczynaliśmy od żywienia sportowego, w tej kategorii sprzedajemy już sporo produktów. I szukamy z pewną liczbą producentów sprzętu, w jaki sposób możemy dodać produkty eko-projektowane lub w każdym przypadku o eko-odpowiedzialnym wymiarze wokół sportów, które nas interesują, w tym padel.

Rozpoczęliśmy rozmowy z Wilsonem, ale będziemy kontynuować z innymi markami. »

Padel Magazine : Wspomniałeś o sporcie, oczywiście o nim mowa padel tutaj, ale czy możesz podać nam inne sporty, które Cię interesują?

Rzymianin : „Mamy siedzibę w Annecy, więc jesteśmy bardzo zaangażowani w sporty górskie, biathlon, narciarstwo biegowe, narciarstwo alpejskie, których jesteśmy partnerami francuskiej federacji. Uczestniczymy również w żeglowaniu łodzią po Route du Rhum i Transat' Jacques Vabre.

Nie odmawiamy oglądania innych sportów.

Istotnym punktem dla nas jest człowiek i wartości, musi istnieć ludzkie „dopasowanie” i abyśmy znaleźli się w wartościach bronionych przez sport, co jest całkowicie w przypadku padel.

Przy tej okazji zwracam uwagę na wyjątkową pracę federacji, ponieważ jest to wydarzenie, które odbyło się w ciągu kilku miesięcy. A kiedy zobaczysz absolutnie wspaniały wynik, środek jest magiczny! Wielkie gratulacje dla drużyn federacji, które wykonały niesamowitą pracę na przestrzeni trzech miesięcy.

W przyszłym roku i latach następnych stanie się ważnym wydarzeniem. To będzie absolutnie szalone! »

Di Pasquale: „Greenweez od razu wykazał bardzo duże zainteresowanie!”

Padel Magazine : To partnerstwo między Greenweez i FFT było również bardzo ważne, ponieważ pozwoliło temu wydarzeniu zaistnieć i zorganizować się w bardzo krótkim czasie.

Arnaud : " Oczywiście ! Zawdzięczamy to również m.in. Greenweezowi. To prawda, że ​​zależało nam na posiadaniu tytułowego partnera, „nazwy”. Potrzebowaliśmy wsparcia.

Nie możemy po prostu wyruszyć na taką przygodę. Otwarcie drzwi Roland-Garros jest bardzo drogie. Rzeczywistość jest taka, że ​​stoi za tym ekonomia, można powiedzieć, że padel kwitnie, ale potrzebowaliśmy wsparcia i partnerów.

Greenweez od razu wykazał bardzo duże zainteresowanie, co nas wzmocniło. To sprawiło, że chcieliśmy kontynuować ten projekt.

Dzisiejszy dzień jest zwieńczeniem tego projektu, to pierwszy rok z bardzo, bardzo pięknymi rzeczami. Będą dostosowania i z konieczności będzie coraz lepiej. »

Obejrzyj wywiad wideo tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.