W życiu Didiera Deschampsa jest coś więcej niż tylko piłka nożna! Choć za tydzień rozpoczyna się w Niemczech Euro 2024, gościem był trener „The Blues”. A1 Padel France Open w Beausoleil. Zapytany przez Oscara Solé, zwierzył się ze swojego odkrycia padel.

„Zacząłem, gdy byłem trenerem Marsylii w 2010 roku. W Monako w 2001 roku nie było boiska do piłki nożnej. padel ! W Cassis był jeden utwór i kilku graczy, którzy umieli grać. Tak się zaczęło i kontynuuję to przez lata, to przyjemność. Oglądanie meczu w telewizji jest zawsze czymś wyjątkowym i bardzo mi się to podoba".

Od czasu przejścia na emeryturę były reprezentant Francji gra regularnie i nigdy nie ukrywał swojej miłości padel. Inni byli piłkarze lubią Hatem Ben Arfa lub Sylvain Wiltord są także entuzjastami pala.

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.