Padel Magazine - Wywiad z Didierem DESCHAMPS przeprowadzony przez Kristinę CLÉMENT 11 grudnia 2013 na Royal Riviera Padel Club de Beausoleil po zaciętej grze trwającej 2 godziny padel i promienne słońce ...

Kristina CLÉMENT (KC) - Kiedy i jak odkryłeś padel? i czy?

Didier DESCHAMPS (DD) - Kiedy? W Marsylii, w pierwszym roku, kiedy zostałem trenerem OM, przez związek w ogóle nie wiedziałem. Odkryłem w Cassis z Jackym (Od redakcji: Jacky Barnault: prezes klubu Cassis) i Jean-Pierre Bernès. Grali tam trochę. Więc zabrałem się za to. Kiedyś grałem w tenisa, ale kiedy gramy padel, nie możemy już grać w tenisa. Kiedyś dużo grałem w tenisa, ale teraz gram tylko padel bo bardziej zabawne i mniej traumatyczne.

KC - Jak często grasz?

DD - To zależy. Tam mam częstotliwość, która pozwala mi grać trochę więcej. W Marsylii było to trochę bardziej skomplikowane. Ale nadal grałem w 2 3 razy w tygodniu.

KC - Co Ci się podoba padel?

DD - Zabawna strona. Jest to odczyt trajektorii, aby móc bawić się oknami, przewidywać trajektorie. Kiedy byłem młody, byłem przyzwyczajony do gry w trinquet, baska pelota. Wygląda bardzo podobnie. To dużo oczekiwania, dość krótkie odległości.

KC - Jakie są Twoje mocne strony padel?

DD - Nogi ... po technice zawsze może być lepiej, ale zakładam, że żaden punkt nie zostanie stracony. Nawet najbardziej nietypowe piłki, myślę, że nadal można je grać.

KC - Czy raczej grasz w prawo czy w lewo na boisku?

DD - Jeszcze więcej, żeby mieć mój forehand na środku.

KC - Jak myślisz, co jest najtrudniejsze w tym sporcie?

DD - Uderzenia w tylnej pozycji. Kiedy trzeba „skakać”, ponieważ nie jest łatwo go ściągnąć i ponieważ pompuje energię, więc raczej przepuszczam je, niż rozbijam.

KC - A ściany?

DD - Ściany, nie…. to przyjemność! Wszędzie powinny być ściany!

KC - Czy kiedykolwiek brałeś udział padel toru zawodowego w Hiszpanii? (World Padel Tour).

DD - Nie. Nigdy. Właśnie grałem z jednymi z najlepszych francuskich graczy, którzy przybyli do Cassis.

KC - Jak wiesz padel jest bardzo rozwinięty w Hiszpanii z prawie 4 milionami praktyków. Czy myślisz, że padel może pewnego dnia odnieść taki sam sukces we Francji?

DD - Myślę, że ... to wciąż nieznane, ale tak. W szczególności widziałem w cassis, że jest wiele kobiet, które grają również dlatego, że jest mniej gwałtowny i jest zabawny. Później trudność polega na tym, że musisz znaleźć partnerów 3. W tenisie potrzebujesz tylko jednego, ponieważ będziesz grać w pojedynkę. To trochę trudniejsze. Później w klubach, w których jest wielu członków, pozwala mieć kilka możliwości gry.

KC - Gdybyś musiał zdefiniować padel w kilku słowach ?

DD - Zabawne, zabawne, przyjemne.

KC - Pytanie wink: wiesz, że padel to sport zespołowy. Czy łatwiej jest zarządzać zespołem składającym się z 2 czy 11 osób?

DD - bez wahania… 11-osobowa drużyna… i nawet nie jest 11, ale 23!

Kristina Clément - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.