Padel Magazyn - Wywiad z Didierem DESCHAMPS przeprowadzony przez Kristinę CLÉMENT 11 grudnia 2013 r. W Royal Riviera Padel Club de Beausoleil po zaciętej grze trwającej 2 godziny w tenisa padla i promieniującym słońcu ...

Kristina CLÉMENT (KC) - Kiedy i jak odkryłeś padel? i gdzie?

Didier DESCHAMPS (DD) - Kiedy? W Marsylii, w pierwszym roku zostałem trenerem OM, przez związek wcale nie wiedziałem. Odkryłem w Cassis z Jackiem (Nota redaktora: Jacky Barnault: prezes klubu Cassis) i Jean-Pierre Bernès. Grali tam trochę. Więc zacząłem. Grałem w tenisa, ale kiedy grasz w padla, nie możesz już grać w tenisa. Grałem dużo w tenisa, ale teraz gram tylko w padla, ponieważ jest bardziej zabawny i mniej traumatyczny.

KC - Jak często grasz?

DD - To zależy. Tam mam częstotliwość, która pozwala mi grać trochę więcej. W Marsylii było to trochę bardziej skomplikowane. Ale nadal grałem w 2 3 razy w tygodniu.

KC - Co lubisz w padlu?

DD - Zabawna strona. Jest to odczyt trajektorii, aby móc bawić się oknami, przewidywać trajektorie. Kiedy byłem młody, byłem przyzwyczajony do gry w trinquet, baska pelota. Wygląda bardzo podobnie. To dużo oczekiwania, dość krótkie odległości.

KC - Jakie są twoje mocne strony w Padel?

DD - Nogi ... po technice zawsze może być lepiej, ale zakładam, że żaden punkt nie zostanie stracony. Nawet najbardziej nietypowe piłki, myślę, że nadal można je grać.

KC - Czy raczej grasz w prawo czy w lewo na boisku?

DD - Jeszcze więcej, żeby mieć mój forehand na środku.

KC - Jak myślisz, co jest najtrudniejsze w tym sporcie?

DD - Rozbija w tylnej pozycji. Kiedy musisz „skakać”, ponieważ nie jest łatwo go odrzucić i ponieważ pompuje energię, więc raczej pozwalam im odejść, niż je rozbić.

KC - A ściany?

DD - Ściany, nie .... to przyjemność! Wszędzie powinny być ściany!

KC - Czy byłeś kiedyś na profesjonalnych meczach padla w Hiszpanii? (World Padel Tour).

DD - Nie. Nigdy. Właśnie grałem z jednymi z najlepszych francuskich graczy, którzy przybyli na Cassis.

KC - Jak wiecie, padel jest bardzo rozwinięty w Hiszpanii, z około milionami praktyków 4. Czy myślisz, że padel odniesie taki sam sukces pewnego dnia we Francji?

DD - Myślę, że ... to wciąż nieznane, ale tak. W szczególności widziałem w cassis, że jest wiele kobiet, które grają również dlatego, że jest mniej gwałtowny i jest zabawny. Później trudność polega na tym, że musisz znaleźć partnerów 3. W tenisie potrzebujesz tylko jednego, ponieważ będziesz grać w pojedynkę. To trochę trudniejsze. Później w klubach, w których jest wielu członków, pozwala mieć kilka możliwości gry.

KC - Gdybyś musiał zdefiniować padel w kilku słowach?

DD - Zabawne, zabawne, przyjemne.

KC - Pytanie wink: wiesz, że padel to sport zespołowy. Czy łatwiej jest zarządzać zespołem 2 lub 11?

DD - bez wahania ... zespół 11 ... a nawet to nie 11, ale 23!

Kristina Clément - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.