Klub tenisowy La Baule obecnie nie oferuje padel tylko w jednym miejscu: Le Sporting. The Garden, drugi klub tenisowy, pozostaje na razie bez padel ale na jak długo, kiedy " w Sporting możemy zaobserwować silny rozwój tego sportu ".

Burno Lebrun, wiceprezes klubu tenisowego La Baule i Cédric Carité, prezes Padel Tennis Academy podsumowuje swoją współpracę i przygodę padel w Sporting, jednym z dwóch miejskich ośrodków tenisowych w La Baule z ogrodem.

Sporting korzysta z Padel Academy

Lokalni nauczyciele tenisa przeszli szkolenie pedagogiczne w zakresie nauczania tenisa. padelnadzorowane przez organizację szkoleniową " Padel Akademia Tenisa ”, co potwierdza jej olbrzymią dynamikę we wspieraniu klubów padel oraz kluby tenisowe integrujące padel.

« Szkolenie prowadzone przez Cédric CARITE było całkowitym sukcesem dla naszych nauczycieli i członków, którzy z przyjemnością skorzystali z obozu szkoleniowego z naszym ostatnim mistrzem Europy „Mówi nam Bernard LEBRUN, wiceprezes klubu.

Bernard LEBRUN wyjaśnia dalej za pomocą „ Rada Cédrica, następnym krokiem będzie uruchomienie struktury edukacyjnej, a także organizacja turniejów federalnych »

Aby uzyskać więcej informacji o Padel Academy, kliknij tutaj

padel wygrywa sport

Wdrożenie zaplanowane dla 2017

Powstanie centrum Padel w La Baule, już wkrótce .... ale  „Będziemy musieli poczekać trochę dłużej „Kusi Bernarda, ponieważ” musimy zweryfikować etapy uczenia się Dla klubu.

„Piękny pierwszy rok »

Bernard LEBRUN, znany również jako Pan Padel, bardzo pozytywnie ocenia rozwój padla w centrum tenisowym. " Początek jest bardzo pozytywny, ze wzrostem frekwencji i średnim dziennym wynajmem wynoszącym 7 godzin dziennie w ostatnich miesiącach. ".

„Stale rosnące wymagania”

« Współpracujemy z klubem wakacyjnym o nazwie „Sun Club”, co umożliwiło również odkrycie padel około stu osób.

Partnerstwo tenisowe zostało rozszerzone na partnerstwo Padel.

Wokół padla mamy wiele innych rzeczy. "

„Przy 1 polu pozostajemy ograniczeni”

„Aby stworzyć dynamiczne centrum z wizją i ambicjami, potrzebujemy więcej niż jednego pola. Dziś wyraźnie ograniczamy się do konkursów lub ważniejszych wydarzeń ”

„Praktyki  padel to sprawia, że ​​chcesz ”

« Wraz z naszą współpracą z Cédric Carité, w dni 22 oferowaliśmy kursy padel dla osób z 5. To był naprawdę sukces.

Czujemy prawdziwą emulację. Te osoby, które testują, najczęściej odsyłamy z powrotem. "

Perspektywy

"Cel, aby umieścić drugie pole padel horyzont 1er Semestr 2017 ze szkołą Padel już we wrześniu 2017.

Jesteśmy około pięćdziesięciu uzależnionych. Jeśli chodzi o fragmenty, to się nie kończy. I kraina padel to naprawdę za mało. Ponadto, aby ta pasja była podtrzymywana i rozwijana, nie ma wyboru, walczymy o dalszy rozwój tego sportu w naszym klubie. "

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.