Rakiety Padel zawsze mają otwory na swojej powierzchni. Do czego służą, czy są naprawdę niezbędne? Inwentaryzujemy.

Widzieliśmy już, że mus, lub węgiel lub włókno szklane obecny na twarzach pala miał ogromny wpływ na jego zachowanie na torze. Co z dziurami? Czy są to parametry, które należy szczególnie zbadać przy wyborze?

Po pierwsze, dziury mają zapewnić aerodynamikę twojej pale, a tym samym ułatwić jej mobilność w przestrzeni kosmicznej. Z wyjątkiem tego argumentowi temu przeczyło badanie Francisco Huera-Huarte, badacz na Catalan University Universitat Rovira I Virgili.

Kredyt wideo: YouTube Universitat Rovira I Virgili

To badanie sprzed pięciu lat podkreśla już fakt, że dziury mają znikomy wpływ na zachowanie twojej paletki. Zdaniem naukowca nie ma więc sensu ich zakładać, a jeśli producent bezwzględnie chce je włączyć, bardziej przydatne byłoby rozprowadzenie ich na zewnętrznej części rakiety, a nie na środku.

Rzeczywiście, pala, która nie miałaby dziur w środkowej części, byłaby bardziej stabilny, bardziej odporny i miałby wyższy „słaby punkt”. W tych warunkach po co je umieszczać? Po pierwsze, zasady FIP wymagają co najmniej jednego otworu w rakietach Padel, więc tak nie jest nie można sprzedawać całkowicie pełnych palas.

Następnie lekkość: pala z dziurami będzie jaśniejsza i dlatego jest wygodniejszy dla większości graczy. Po tym badaniu Drop Shot wypuścił rakietę z tylko jedną dziurą w sercu rakiety, ale nie był to wielki sukces komercyjny.

Gracz w padla może być przyzwyczajony do otworów w palie i bardziej prawdopodobne, że wybierze model, który je zawiera. Otwory są również argumentem dla producentów, którzy oferują różne układy. Dopóki inne badania nie potwierdzą lub nie zaprzeczą wnioskom Francisco Huera-Huarte, radzimy to zrobić skup się bardziej na materiałach, kształcie i ciężarze rakiety, niż na rozmieszczeniu otworów.

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!