Au padelposiadanie preferencji co do pozycji, w której chcesz grać na boisku, jest uzasadnione, bo tak jest trudne do opanowania, w szczególności obrona po obu stronach. Czy powinniśmy być ograniczeni do jednej strony?

Rzeczywiście, nikt nie jest bezpieczny przed graniem z leworęcznym któregoś dnia? mieszany? musieć zmieniać strony w trakcie meczu? grać z partnerem, który gra po tej samej stronie? ...

W tym kontekście konieczne jest osiągnięcie poziomu gry, który z pewnością nie jest identyczny z preferowaną stroną, ale musi jednak umożliwiać spokojne podejście do meczów podczas gry po przeciwnej stronie.

Nie ma na to cudu! Musisz trenować po obu stronach!

A przede wszystkim pomyśl jeszcze raz, trenując po przeciwnej stronie, rozwiniesz bardziej techniczne, taktyczne i mentalne aspekty niż myślisz:

  • Zrozum kwestie specyficzne dla jednej strony i zwracaj większą uwagę na swojego kolegę z drużyny

  • Lepsza pozycja i poruszanie się po korcie

  • Popraw swoją technikę (np. Praworęczny, praworęczny zawodnik, który musi wrócić po szybkiej akcji, a serwis przeciwnika lepiej zrozumie potrzebę zmniejszenia jego przygotowania bekhendowego, aby lepiej skierować piłkę)

  • Stwórz możliwości gry z większą różnorodnością graczy

  • Bardziej zróżnicuj swoją grę

  • Komunikuj się w bardziej odpowiedni sposób

  • Przyjrzyj się dokładniej grze

I wiele innych aspektów… Przyjmijmy więc i nauczmy się grać z obu stron, ustalając własne cele zgodnie z rozegranymi partiami (w szczególności poziom partnerów i przeciwników), aby czerpać przyjemność z gry zarówno po lewej jak i po prawej stronie!

Dołącz do nas w Barcelonie na staż padel lub tenis
+ 336 79 38 16 36

Isabelle VANNIER nauczycielka tenisa BE 2 i padel od ponad 10 lat mieszkający w USA i emigrant w Hiszpanii, organizuje kursy sportowe i językowe w Barcelonie, poprzez strukturę OuiSportSpirit - www.ossbarcelone.com, a zwłaszcza w świecie padel oraz tenis poprzez dział OSSTP - www.padelbarcelona.com. Z niecierpliwością czekamy na Ciebie wkrótce!