Le Dordogne Komitet Tenisowy, istnieje obecnie 5 klubów i 9 torów plenerowych. Ponadto w 2023 r. światło dzienne ujrzał projekt dwutorowej konstrukcji krytej w ramach rehabilitacji Centrum Oddziałowego. Inne projekty klubowe również są w toku iw sumie jest nie mniej niż 175 sklasyfikowanych licencjobiorców, w tym 35 kobiet. W sumie 4 struktury oferują kursy w: padel przez cały rok dla dorosłych i dzieci.

Na mocy tej ekspansji Komitet uruchomił w tym roku mieszany Interclub z padel na życzenie klubu. Te mistrzostwa skupiają drużyny klubowe i są rozgrywane z dwoma meczami mężczyzn i jednym meczem mieszanym. Kobiety nie są zapomniane i mogą zastąpić dżentelmenów!

Na tę pierwszą edycję zarejestrowało się trzynaście drużyn, utworzono dwie dywizje, z trzema pulami. Finał odbędzie się 8 maja, aby wyłonić dwie drużyny „mistrzów Dordogne” w każdej kategorii.

padel Dordogne

Należy zauważyć, że dwa kluby zatrudniły drużyny bez posiadania zaplecza, a nawet licencjonowanych zawodników z padel : prosta przyjemność odkrywania.

Dynamika padel odbywa się w Dordonii dzięki działaniom odkrywczym w klubach i niedawnym turniejom organizowanym przez komitet, w tym turniejowi rekreacyjnemu, który pozwolił wielu ludziom odkryć praktykę.

Komitet Dordogne kontynuuje swój rozwój w konkursie padel z sukcesem, organizując Mistrzostwa Departamentów parami w ramach Mistrzostw Francji oraz Mistrzostwa par mieszanych, które od początku były dużym sukcesem.

Dordogne twierdzi, że jest krainą padel, a ona nie zamierza na tym poprzestać!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.