To grzmot w padel światowy. Szwedzka firma inwestycyjna Tryton będzie wstrzykiwać 2,5 miliarda koron szwedzkich (około 250 milionów euro) w padel, z utworzeniem ponad 1700 sądów w Europie.

Tytaniczna inwestycja

„Triton to firma inwestycyjna, założona w 1997 roku, która wspiera średnie firmy w Europie Północnej, Włoszech i Hiszpanii”, wskazuje oficjalną stronę firmy.

Szwedzka grupa tworzy spółkę zależną LeDap, która posiada już ponad 90 klubów padel i 600 partii. Do końca 2022 r. LeDap planuje prowadzić działalność w ponad 200 lokalizacjach i obsługiwać ponad 1700 sądów.

jesteśmy padel logo

„Cieszymy się, że możemy rozwijać naszą koncepcję i witamy nowych przedsiębiorców i graczy z padel pasjonatów z grupy WE ARE PADEL. Mamy teraz zasięg w całej Szwecji z ośrodkami i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju tego sportu jako lidera w padel w Szwecji. Dzięki wsparciu LeDap i ścisłej współpracy z naszymi nowymi spółkami siostrzanymi w innych krajach, mamy zasoby, aby zapewnić padel na górnym poziomie ”, annonce Christoffer lilja, prezes We Are Padel.

Na razie inwestycja wyniosłaby 250 milionów euro, ale według Per Agerbäck z grupy Triton mogłaby być znacznie wyższa: „Będziemy mieć kapitał, którego potrzebujemy. Nie ustaliliśmy górnego limitu kwoty, którą jesteśmy skłonni zainwestować ”.

Hernan Auguste w grze

Według naszych kolegów w mediach Padel gorączkaHernan Augustus odegra kluczową rolę w firmie Ledap. Obecny szef rozwoju na World Padel Tour mógł zatem opuścić swoje stanowisko.

Rzeczywiście, na razie Hernan Augustus jest prostym konsultantem zewnętrznym, co pozwala mu utrzymać pozycję w WPT. Ale szef WPT może dołączyć do LeDap do zarządzania od następnego sezonu.

„LeDap ma wolę i środki do zrobienia padel światowy sport. Pomaganie w rozwijaniu tego sportu jest ekscytujące. Jestem niecierpliwy. Celem jest, aby padel dostępne dla jeszcze większej liczby osób ”- mówi Hernan Auguste.

hernan bebe auguste Challenger casa padel

Urban Johansson, jeden z właścicieli szwedzkiej Padel Otwarta byłaby również częścią przygody.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można go zobaczyć na różnych międzynarodowych konkursach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach.