XII Igrzyska Ameryki Południowej, które odbędą się w październiku przyszłego roku, zaoferują po raz pierwszy padel. Międzynarodowa Federacja Padel ogłosił to wczoraj wieczorem na uboczu półfinału Mendozy Premier Padel.

Wydarzenie to jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Ameryce Łacińskiej. Skupia wiele dyscyplin sportowych, w tym niektóre dyscypliny, które nie są jeszcze częścią programu olimpijskiego, takie jak kręgle, karate i teraz padel.

Pierwsza edycja tych igrzysk odbyła się w listopadzie 1978 r. Podobnie jak igrzyska olimpijskie, igrzyska południowoamerykańskie to zawody multidyscyplinarne, które odbywają się co cztery lata.

W tych rozgrywkach mogą brać udział tylko kraje należące do ODESUR (Południowoamerykańskiej Organizacji Sportowej, która jest stowarzyszeniem Narodowych Komitetów Olimpijskich w Ameryce Południowej).

Te XII Igrzyska Ameryki Południowej odbędą się od 1 do 15 października 2022 r. w Asunción w Paragwaju.

gry w Ameryce Łacińskiej padel igrzyska olimpijskie w Ameryce Południowej
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.