Liga tenisowa Alzacji rozpoczyna padel. Po niedawno usankcjonowanym Soccer Park w Strasburgu Reichstett Tennis Club jest pierwszym klubem tenisowym w regionie, który wszedł do padla. Dla Jean-Marie Stanisière (Prezydent ligi Alzacji) « Reichstett jest pierwszym klubem tenisowym, który oferuje wiosło przed wieloma innymi ".

Padel w Alzacji startuje i będzie miał „Bardziej echo niż tenis plażowy, który nie znalazł swojego miejsca w naszej lidze Wyjaśnia prezes ligi.

Kierownik Strasbourg Soccer Park, Franck Rolling: „ Jako pierwsi zaoferowaliśmy padel w regionie i nie sądziliśmy, że ten sport będzie tak popularny i szybki w naszym centrum piłkarskim na 5 ”. Dzięki dwóm krytym halom klub pozostanie na chwilę jedynym, który oferuje klub kryty.

Centrum tenisowe Reichstett oferuje odkryte korty tenisowe 2. Gilles Feist, prezes TCR, ogłasza również wielką radość z powitania tych dwóch dziedzin « tak pożądany ”. Trzeba to powiedzieć zbudowanie tych dwóch tras było przeszkodą ze szczególnym uwzględnieniem obiektów ”. To stara sprawa, ponieważ inauguracja tego nowego centrum Padel odbędzie się w połowie grudnia i „Popyt jest wysoki! ".

Nowi licencjobiorcy w perspektywie

TCR liczy w swoim członkostwie członkowie 185 tenis. Prezydent TCR, którego klub będzie częścią centrów klubu Henri Leconte Padel, przewiduje podwojenie liczb w klubie tenisowym dzięki padel. Czujemy wielkie pragnienie, aby ludzie spróbowali padla ".

Jean-Marie Stanisière ogłasza również, że „ Liga Alzacji zaproponuje, inaczej niż w tym roku, etap mistrzostw ligi w Reichstett Tennis Club. Liga Mistrzów zakwalifikuje się do Mistrzostw Francji ".

Aktywna polityka wokół padla

Liga Alzacji zastanawia się nad swoją polityką wokół padla. " Możliwość zainstalowania boiska do gry w padla w siedzibie ligi jest podana w kartach, choć bardziej prawdopodobne jest, że zostaną opracowane kompleksowe zasady, które pomogą klubom tenisowym w rozwoju gry w padla ".

Bez wątpienia 2016 będzie rokiem dla Padla w regionie.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.