En Włochy le padel uwiódł już wielu piłkarzy Bobo Vieri i Pirlo. Sekretem sukcesu jest umiejętność łączenia przyjemności i swobody.

Po sąsiednim mieście Versilia, pionier w instalacji swojego pierwszego padel w 2018 przyszedł czas na prowincję Apuans zainaugurować 2 nowe struktury.

Wkrótce kolej na klub tenisowy Carrara

W nadchodzących tygodniach klub tenisowy Carrara (via dei Corsi 65) zrobi to samo, pokazując, że trwa prawdziwy szał z publicznością sportowców i entuzjastów, co potwierdził jeden z menedżerów, Enrico Simonelli :

„Jesteśmy gotowi od zeszłego wtorku, ze standardowymi rezerwacjami. Na razie członkowie klubu już zaczęli. ”

Dostępność i prostota padel przyciągać zarówno początkujących, jak i profesjonalnych sportowców z innych dyscyplin

Jego dostępność, łatwość, fakt, że gra się na niej mniejszą rakietką, bardziej ergonomiczna nawet dla początkujących, z mniejszym kortem, to powody sukcesu tego sportu zarówno z tenisistami, jak i sportowcami VIP pochodzącymi z innych sport: Vieri, Pirlo, Totti…

„Jeden z 4 najmniejszych kortów tenisowych został przekształcony w padel. Powyżej, aby osłonić go przed deszczem i letnim słońcem, umieścimy konstrukcję rozciągliwą; boki pozostaną otwarte. Będzie otwarty dla członków klubu z zaświadczeniem lekarskim, tak jak w przypadku każdej aktywności sportowej i podlega FIT (Włoska Federacja Tenisowa). Następnie opracujemy aplikację ułatwiającą rezerwacje. Zapewnimy również kilka monitorów ”, podsumowuje Enrico Simonelli.

Nowe struktury, które pokazują, że we Włoszech, jak wszędzie indziej, padel dalej się demokratyzuje!

Źródło: Il Tirreno - strona Massa Carrara

Sylvain Barnet

Sylvain Barnet, francuski szwajcarski scyzoryk i entuzjasta sportu. Geek z ostrym piórem, uwielbia, gdy plan wychodzi bez żadnych problemów. I zawsze gotowy do gry.