Mieliśmy szczęście, że mogliśmy przeprowadzić wywiad z Laurą Clergue. Patrzy na raczej udany rok 2019 i atakuje 2020 rok nowymi celami.

Po udanym 2017 roku, który go popchnął 46 miejsce w rankingu WPTLaura Clergue miała bardziej delikatny sezon w 2018 roku, co zmusiło ją do powrotu do Previi w 2019 roku. Co jej nie powstrzymało.

Padel Magazine : Po pierwsze, czy jesteś zadowolony ze swojego 2019 roku?

Laura Clergue: Ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojego roku 2019. Podjąłem decyzję o wprowadzeniu wielu zmian na początku 2019 roku, ponieważ potrzebowałem odnowienia. Zmiany, które przyniosły mi wiele dobrego!

PM : Czy możesz nam powiedzieć coś o tych zmianach, które wprowadziłeś?

LC: Powiemy, że zmieniłem wszystko w porównaniu do 2018 roku! Zacząłem w 2019 roku od nowego trenera, nowego trenera fizycznego, a nawet zmieniłem mieszkania! Równolegle zacząłem pracę umysłową z Jeanem Michelem Pequery.

PM : Jaki wpływ mieli ci nowi trenerzy na twoją grę?

LC: Kiedy zacząłem trenować z Ana Grandes i Horacio Alvarez Clementi, najpierw spędziliśmy wiele miesięcy pracując nad moją techniką, 'Sépurant do maksimum, a następnie na części taktycznej, wykonując rozwijać moją grę dla renmarzysz w obronie podczas gdy znaleźć trochęagresywność z siatką. Co do praca z Jean-Mi, pozwoliła mi mieć więcej zaufaj mi

PM : A co z partnerem?

LC: początek Maja 2019 r., ja krzyż Droga Barbary Las Heras, z kim Współpracowałem przez resztę roku. Nbardzo dobrze się uzupełnialiśmy na ziemi estworzyłeś prawdziwy zespół.

PM : W końcu wszystkie składniki były na udany rok!

LC: Dokładnie: więcej zasobów technicznych i taktycznych, pewność siebie, stabilny kolega z drużyny. I logicznie, wyniki przyjechały, jeden po drugim, wejście do stołu finałowego, dwie ósmes od finału do pretendenta, i kilka wygrywa z graczami top50 Nigdy nie miałem udało się pokonać wcześniej! Ja również, a przede wszystkim, nauczyłem się czerpać przyjemność z pracy w terenie i było to dla mnie najważniejsze. Aby zakończyć ten rok 2019 w dobrym stylu, dobry wynik na mistrzostwach Europy, ze złotym medalem zespołu i półfinałem na turnieju otwartym z Léą Godallier, z którym pokazaliśmy dobry poziom gry i więź na pole pozwalające nam pokonać rozstawionego 3 stołu!

PM : Léa Godallier, kto jest twoim nowym partnerem?

LC: Tak, zdecydowaliśmy Lea imoi połączyć siły zarówno na obwodzie francuskim, jak i hiszpańskimna ten sezon 2020.

PM : Wybór, który pojawił się naturalnie po Mistrzostwach Europy?

LC: Tak, bardzo ważne było dla mnie znalezienie stałego członka drużyny, osoby, której ufam i z którą można było uzyskać dobrą projekcję. Mistrzostwa Europy pokazały nam, że możemy dobrze grać razem. Ponadto oboje jesteśmy w Madrycie, to ułatwia!

PM : Więc trenujesz razem? Czy masz tych samych trenerów?

LC: Léa trenuje z Jorge de Benito, a ja z Anitą Grandes, ale wszyscy razem trenujemy tak szybko, jak to możliwe. Ważne jest, aby znać swojego kolegę z drużyny, wiedzieć, jakie ruchy zagraer, ale także jak zareaguje na taką i taką sytuację. Wymaga to wspólnego szkolenia.

PM: Rok 2020, który zapowiada się obiecująco i jest zajęty?

LC: Oboje ciężko pracujemy, więc wyniki powinny nadejść! Bardzo pracowity rok! Będziemy grać we wszystkie turnieje WPT, a także maksymalnie turnieje na torze francuskim, turnieje na torze madryckim i międzynarodowym, o ile pozwoli na to nasz harmonogram. Będziemy musieli również dodać Puchar Świata, jeśli będziemy mieli szczęście, że zostaliśmy ponownie wybrani do drużyny francuskiej. Ważne będzie, aby dobrze zarządzać tym harmonogramem i fazami odpoczynku, ponieważ sezon Padel jest bardzo długi!

PM : W końcu Franck Binisti pyta, czy mógłbyś podzielić się z nami plotkami na temat swojego życia lub świata Padel?

LC: Mam pełne chrupiące informacje, ale cznam mnie bardzo źle FRanck, nie idę brzuć tu mój zmiażdżyć chwili, ani wszystkich małych opowiadań „serca” obwodu! Tajemnica zawodowa zobowiązuje! Może dla następnego ITW, który wie! W każdym razie a Wielkie podziękowania à Padel Maj za wszystko, co robisz dla naszego sportu!

PM : Dziękuję i życzę powodzenia w tym sezonie!

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!