W którym pudełku umieścić tę porażkę w Chile? To wielka frustracja, bo po raz kolejny nie wyszło to Francuzowi Thomasowi Leygue’owi, ani to, gdzie wraca poziom… Z pewnością będzie wspólne uczucie po meczu Leygue/Montiel z liderem 5. serii kwalifikacji , argentyńska para Mourino / Piotto, która zakończyła się porażką w 3 setach 6/4 1/6 7/6 (1).

Następnym krokiem będzie turniej w Bordeaux, podczas którego para francusko-hiszpańska spróbuje zbudować pewność siebie i definitywnie rozpocząć sezon, który do tej pory był nieco ponury.

Wiemy, że w stu procentach francuska para Blanqué / Guichard przegrała wcześniej tego dnia w trzech setach także z Rodriguezem / Santigosą.

Wreszcie Carla Touly, jedyna Francuzka, która dzisiaj dołączyła do kwalifikacji obok Hiszpanki Carli Fito, niestety nie utrzymała się długo na torze (1h01) przeciwko trzeciej rozstawionej w kwalifikacjach Bautista/Arruabarrena, ponosząc wyraźną porażkę 3/6 2/6.

Dlatego też, jak niestety zbyt często, Alix Collombon pozostaje jedynym Habem, który nadal kandyduje.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.