Padel Magazine : Jesteśmy Dylan Guichard i Maxime Moreau za stratę 6/2 6/2 ale przede wszystkim musisz pamiętać o dobrych pierwszych doświadczeniach z międzynarodowego turnieju?

Dylan Guichard: „To było pierwsze, było fajnie. Trochę trudno przystosować się do warunków, przez co tęskniłem trochę bardziej niż zwykle. To jeden z nielicznych turniejów, które gram na świeżym powietrzu. Nadal jest fajnie i jest to dobre doświadczenie. »

Padel Magazine : Maxime, powiedziano mi, że jesteś częścią ostatniej pary zarejestrowanej na stole Doha. Jak ci się to uda i jakie są cele? 

Maxime Moreau: « Jak mówisz, w Doha mam szansę z Valentino Acosta, moim partnerem, który zajmuje 167. miejsce w WPT, jako ostatnia drużyna, która powróci, szczególnie dzięki jego punktom. Valentino to młody argentyński zawodnik, który gra bardzo dobrze. Bardzo się cieszę, to tor, który daje doświadczenie. Dzisiaj zostaliśmy powaleni, trzeba powiedzieć, co jest, ale myślę, że są silniejsi, mają lepsze doświadczenie, przyjeżdżają pewnie. Uczymy się i wrócimy do treningów, by robić postępy. »

Padel Magazine : Po twojej stronie Dylan, inne turnieje są w zasięgu wzroku na poziomie międzynarodowym?

Dylan Guichard: « Tam jest to dość wyjątkowy miesiąc. Nigdy nie robiłem takiego za granicą i miałem szczęście, zrobiono to w ostatniej chwili, zaproponowałem Bastienowi Blanqué, aby zrobił Doha FIP/QSI a my weszliśmy ostatni, więc będzie to wspaniałe doświadczenie. »

Padel Magazine : Maxime, powiedz mi, co myślisz o tej całej sytuacji. Jak to się skończy, zwłaszcza jeśli chodzi o graczy?

Maxime Moreau: „Wcale nie chcę iść do przodu, ponieważ dużo grałem w WPT 2, 2 i pół roku temu i byłem trochę bardziej w środku. Słyszę trochę od prawej do lewej, mamy też trochę informacji, ale szczerze mówiąc nie wiem. Nie zamierzam ryzykować, wiem, że starają się rozwijać obwody, aby wszyscy gracze mogli grać i znaleźć swoją drogę finansową. Jeśli możemy po prostu uczestniczyć i żyć z naszej pasji, myślę, że to już jest ogromne. Po tym, co się stanie, ze swojej strony jestem ziarnkiem piasku na plaży. Najważniejsze jest to, co mówią powyżej i będziemy podążać za marszem.

Padel Magazine : Czy wszystkie te nowe turnieje są okazją dla graczy takich jak ty, aby spróbować profesjonalizacji i zarobić pieniądze, aby naprawdę spróbować międzynarodowej przygody?

Dylan Guichard: „Po mojej stronie jest trochę tak samo. Tak jak Max, właśnie wylądowałem, więc przyznaję, że słyszę odgłosy od prawej do lewej, ale też nie jestem świadomy wszystkiego, co się dzieje. To prawda, że ​​na ten pierwszy FIP/QSI może wziąć udział wiele drużyn. Mam szansę zagrać z Bastienem Blanqué, który ma już punkty, więc to dla mnie świetna okazja. Jednak w przypadku drużyn, w których para nie będzie miała punktów, nie mam pojęcia, co się stanie i czy będziemy mogli brać udział w takich turniejach. Celem dla mnie jest próba grania coraz więcej teraz i za kilka miesięcy, aby naprawdę się w to wczuć. »

Maxime Moreau: „Jak mówisz, w nadchodzących tygodniach i miesiącach będziemy mieć więcej informacji. chciałem podziękować 4Padel i marka Babolat wesprzeć mnie i pozwolić mi zagrać w tego rodzaju turniej, bo trzeba wsadzić nogę w strzemię. Fajnie, że takie marki i instytucje pomagają nam przyjść i bawić się. Dzięki nim i wszystkim ludziom, którzy nas wspierają. »

Thomas Jay

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.