Dylan Guichard zaczyna tworzyć dla siebie miejsce w świecie padel międzynarodowy. Obecny dziewiąty francuski zawodnik opowiada o swoim początku sezonu io tym, jak widzi swoją przyszłość.

Powrót, który zapowiada się pozytywnie

Zacząłem rok trochę późno, ponieważ musiałem przejść operację ucha, problem, który miałem odkąd byłem młody. Od grudnia do lutego zabierała mnie z pól.

Do treningów wróciłem w połowie lutego i od tego czasu wszystko układa się bardzo dobrze. Od powrotu trenowałem jeszcze więcej. Poza tym wygraliśmy turniej z Manuelem (Vives) dla naszego powrotu do zdrowia, zarówno on, jak i ja, więc to naprawdę miłe.

Poziom gry rozwija się dobrze, jest całkiem pozytywnie, więc jestem zadowolony z tego, jak się sprawy mają w tej chwili.

Zwycięstwo Guicharda Vivesa

Główny cel

Jeśli chodzi o resztę sezonu, odbędzie się wiele turniejów FIP. Będzie to nawet duży priorytet. Jeśli chodzi o Team France w tym roku, nie wiem, czy będę miał do niego dostęp, ale jest to z pewnością główny cel, jeśli nie główny cel mojego sezonu.

Myślę, że nie jestem daleko od tego celu. Jeśli się nie mylę, miałem dobry staż w październiku zeszłego roku i byłem całkiem zadowolony z tego, co mogłem pokazać. Będę więc pracował jeszcze więcej i mam nadzieję, że pod koniec roku będę miał swoje miejsce na Mistrzostwach Europy.

Z Człowiekiem wszystko się toczy!

Moim partnerem na ten rok na FIP będzie Manuel Vives. To zawsze jest trochę skomplikowane, ponieważ mam też Scatenę, który zaproponował mi zrobienie z nim kilku FIP-ów i Mistrzostw Francji.

Bardzo dobrze dogaduję się ze Scateną, więc nie mogłem odmówić tej propozycji. Poza tym bardzo chciałbym z nim zagrać: może wnieść swoje doświadczenie, a na torze FIP ma więcej punktów.

Dlatego będę z Manuelem Vivesem na większości turniejów, wielu FIP-ach i ze Scateną na 2-3 FIP-ach i Mistrzostwach Francji. Z Manuelem jesteśmy bardziej przy długoterminowym projekcie, myślę, że w przyszłym roku zrobimy wszystko razem.

Wyróżnienie Guicharda Vivesa

Partner za wszelką cenę na turnieje Premier Padel

Jest też problem Premier Padel który powstaje. Granie w nie jest bardzo ważne, z wyjątkiem tego, że z Manuelem nie możesz do nich wejść. Dlatego będę musiał znaleźć partnera, z którym będę mógł uczestniczyć Premier Padel, ale przede wszystkim kogoś, kto ma punkty i kto może pozwolić mi się do nich dostać.

Dla mnie to trochę czarny punkt roku. Scatena ma naprawdę dużo punktów, ale robi turnieje Premier Padel ze mną trochę go ukarałoby, bo nawet nie zostałby rozstawiony w kwalifikacjach.

Prawie pewna obecność

Pokonam FFT Padel Tour tylko wtedy, gdy nie ma ważnych międzynarodowych turniejów, ponieważ wyraźnie projekt to FIP.

Jeśli chodzi o imprezy we Francji, jestem w 100% pewny, że będę tam na indywidualnych Mistrzostwach Francji i Drużynowych Mistrzostwach Francji, gdzie zagram w Padel Horyzont ze wszystkimi Dalony.

Eleonora Coulibaly

Co za przyjemność być dziennikarzem w środku padel, atrakcyjny rozwijający się sport. Mam nadzieję, że spodobają Ci się oferowane treści. Do zobaczenia wkrótce być może na stoku!