Jak wiecie, miasto, w którym znajduje się piękne miasto sztuki i nauki, wita przez rok kolejny etap World Padel Tour. Ta runda 8 nie była bez zaskoczenia przedwczesnym wyjściem ze świata nr 1 Sanyo i Maxi.

Niektórzy ulubieni odrabiają lekcje:

Dzień rozpocznie się od kwalifikacji Rafy Mendeza i Diego Ramosa w ćwierćfinałach Valencia Open. Młode stowarzyszenie pokonało Marcello Jardima i Denisa Tomasa Perino, katów Franco i Matiego w pierwszej rundzie. Powszechnie faworyzowani zgodnie z klasyfikacją, Rafa i Diego zdobyli wynik 1-3 / 6-4.

Dla przypomnienia, Rafa Mendez był prawie rok temu w All In Padel Aix, twierdza Stéphane Massot. W ciągu jednego roku ten młody zawodnik przeszedł kamień milowy, to oczywiste, nawet bardziej, gdy go słuchasz ...

Podczas drugiego meczu dnia w centrum, Pablo Lima i Ale Galan zadebiutują jako nowa modna para na torze. Ernesto Moreno i Gonzalo Rubio, mając poważnego Pablo Lima i Ale Galana, którzy łamali prawa grawitacji, nie mieli okazji udowodnić swojego talentu. Pablo i Ale wygrali zatem z wynikiem 2-6 / 2-6.

Juan Lebron i Paquito Navarro mają trudności z narzuceniem swojej gry i sprawieniem, że „Pabellón Fuente de San Luis” drży przeciwko Pablo Lijo i Alvaro Cepero. Po wygraniu pierwszego seta w wyniku 1-7, andaluzyjska para w końcu rzuciła wątpliwości na drużynę przeciwną, która ostatecznie ustąpiła w 5. secie na wynik 2-6.

Emocje dnia

W trzecim porannym meczu na boisku nr 3 nadeszła kolej Agustina Gomeza Silingo i Adriana Allemandiego, by zmierzyć się ze stuprocentową brazylijską parą, którą tworzą Lucas Bergamini i Lucas Campagnolo. Widzowie obecni na SUMIE Padel Alfafar miał szansę zobaczyć najlepszy mecz dnia, przekraczając 2 godziny 38 minut gry.

Brazylijska para zaczęła w tym meczu bardzo silnie, wygrywając 1. set z wynikiem 6-3. W tym momencie doświadczenie przejmuje kontrolę i pozwala argentyńskiej parze wygrać w drugiej i rozpocząć dobrą stopę w trzeciej. Od początku trzeciego seta Agustin i Adrian zrobili krok naprzód, podejmując służbę przeciwników i rzucili się do zwycięstwa, aby zaoferować nowy ćwierćfinał w tym sezonie.

Wciąż silne uczucia na ziemi 2, tym razem para Cristian Gutierrez i Lucho Capra przeciwko Maxi Grabielowi i Adayowi Santanie, a także mecz, który zostanie rozstrzygnięty w 3. secie. Po 1. secie w jedną stronę para Gutierrez / Capra obudziła się w środku 2. seta, aby złapać remis i ostatecznie wygrać w 2. secie. Fizyczne zmęczenie Maxiego Grabiela i przegrana w remisie w 2. secie pozwoliły argentyńskiej parze zwiększyć różnicę w 3. secie i wygrać. W ramach pierwszego stowarzyszenia Lucho i Cristian rozpoczynają działalność w Quarters i stają w obliczu „bohaterów dnia”.

Niespodzianki dnia:

Pierwsza niespodzianka tego dnia ma miejsce podczas meczu między Botello / Ruiz i Chingotto / Tello. Argentyńska para, nr 9 w klasyfikacji, zmierzy się z Hiszpanem nr 6, który wyszedł z 2 półfinałów w ostatnich 2 terminach kalendarza. Zaskakujący był jednak fizyczny Tello i obrona Chingotto, że Botello / Ruiz stracił 1. set. W 2. secie żadna z dwóch par nie chciała iść dalej i to po rozstrzygnięciu remisu argentyńska para wygrała 2. set w ćwierćfinale. Dlatego zmierzą się z parą chwili, Lebron / Navarro w następnej rundzie tego Open.

Druga niespodzianka tego dnia pochodzi od pary Mieres / Lamperti. Z Gaby Recą na ławce para Mieres / Lamperti nie świeci po tym, jak zakryła tę edycję w Walencji. Po bardzo przeciętnym początku seta i utraconych automatach była to nierozpoznawalna para Mieres / Lamperti, którą widzieliśmy dziś po południu.

Naprzeciwko Javi Garrido i Martin Di Nenno chcieli powtórzyć wyczyn z Alicante, przechodząc do półfinałów. Bardziej niż zmotywowana, Hispano-argentyńska para wygrała 1. set z wynikiem 3-6 i pozostawiła wątpliwości co do gry Mieres / Lamperti. Po dobrej pierwszej części 1. seta i po wyniku 2-4 zmartwienia fizyczne utrzymywały się na Mieresie, który poprosił fizjoterapeutę o interwencję 4-30 na jego podanie. Przy zmniejszonym Mieresie nadzieje na zwycięstwo dla „bahienses” odlatują i oferują miejsce w kwaterach dla Martina i Javi.

Główną niespodzianką dnia była eliminacja (ponownie) rozstawionego Sanyo i Maxiego nr 1 w rundzie 8. Po porażce w Szwecji, para Sanyo i Maxi widzą, jak dochodzą do 8. finału bez trenera i bez chęci radzenia sobie lepiej niż w poprzednim turnieju. W obliczu potwornej Agustin Tapia i Nacho Gadea na małej chmurze para nr 1 nie miała szans na ucieczkę. Dlatego na wynik 6-3 / 6-4 Nacho i Agustin odlatują w kwaterze.

Nie przegap piątkowego dnia transmitowanego na żywo na kanale youtube WORLD PADEL TOUR.

Źródło: World Padel Tour