Dla serca rakiety, gumy EVA lub przejścia do PIANKI? Są to zwykle dwa najczęściej używane materiały do ​​budowy i rozwoju rakiety łopatkowej i tworzą jej wnętrze.

Każdy materiał ma odrębne cechy. Marki czasami łączą te materiały, aby złagodzić pewne negatywne skutki. (Patrz: https://padelmagazine.fr/les-materiaux-utilises-pour-developp-une-raquette-de-padel/)

Ale jeśli chodzi o rdzeń rakiety lub jej serce, nie ma dużego wyboru. Guma EVA lub PIANKA pozwalają nam uzyskać różne właściwości:

  • Z gumą EVA: większa kontrola i pisanie
  • Z PIANĄ: większa moc niemechaniczna i moc pocisku.

Wśród odczuć w grze gumowa rakieta EVA będzie miała trudniejszy dotyk, podczas gdy z PIANĄ będziemy mieli delikatniejszy dotyk, będziemy mieli (z wyglądu) silniejsze poczucie kontroli (szczególnie w locie)

Największą różnicę można znaleźć w przypadku płaskich lub wzbogaconych.

Jak wiadomo, wylot pocisku opiera się na elastyczności i elastyczności rdzenia: przy uderzeniu piłki odbijają się w środku ramy (jeśli prawidłowo oprawisz rakietę J), Serce rakiety w momencie uderzenia jest lekko zdeformowane, a następnie cofa się, tworząc efekt.

Dzięki FOAM, będąc bardziej elastycznemu, potrzebujemy mniej siły, aby umieścić efekt w piłce i ostatecznie wydostać się podczas uderzenia. Więcej nadgarstków, a zatem efekty będą lepiej renderowane na trajektorii piłki

EVA jest odwrotna, ponieważ zastosowana pianka nie będzie tak elastyczna jak PIANKA.

Co więcej, niektórzy gracze czasami krytykują rakietę, nie rozumiejąc, dlaczego dzięki niej nie może się wydostać ... Gracz, stukając coraz głośniej, pomyli się z PIANĄ i wróci do rakiety w gumie EVA, tak naprawdę nie znając przyczyn i właściwości PIANKI.

Ponieważ ze względu na charakterystykę materiału podczas uderzenia rakietą PIANĄ zamiast uderzać tak mocno, jak to możliwe, musimy dążyć do maksymalnego przyspieszenia uderzenia i ruchu, zamiast naciskać nadgarstek i zmusić.

Podsumowując, nie ma lepszych lub mniej dobrych rakiet śnieżnych, wszyscy mamy własne odczucia. I zgodnie z nimi, od Ciebie zależy, czy świadomie wybierzesz i zweryfikujesz rodzaj serca, którym chcesz wiosłować.

Axel Sabalete - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.