Obecny w Bandol z okazji Cupra Padel-Point Tour, francuska numer 3 Elodie Invernon, zgodziła się odpowiedzieć na pytania z Padel Magazine.

Człowiek Padel Otwarte: „szalone doświadczenie”

Padel Magazine : Człowiek Padel Open był pierwszym turniejem WPT we Francji. Mimo porażki w pierwszej rundzie, w nocnej sesji miałeś okazję rozegrać szalony mecz w 3 setach. Patrząc wstecz, czego ty i Charlotte przegapiliście tego dnia, aby wygrać?

Elodie Invernon : " Doświadczenie. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do grania w tego rodzaju turniejach międzynarodowych, dużo graliśmy na torach francuskich, a bardzo mało na torach międzynarodowych, nawet jeśli w tym roku trochę się w to wkręcimy. Mieliśmy ogromne szczęście, że mieliśmy wild-card w pierwszej rundzie finałowego losowania WPT, więc kolejna miła niespodzianka i nie byliśmy przyzwyczajeni do gry w losowaniu WPT. To był pierwszy raz i to było dość wyjątkowe. Zmierzyliśmy się z graczami, którzy byli bardziej przyzwyczajeni do tego typu meczów, myślę, że byli na 50-60 miejscu na świecie… więc myślę, że naprawdę brakowało nam doświadczenia i możliwości rozegrania większej liczby takich meczów.

Granie na centrali w nocnej sesji było naprawdę niesamowite. »

Padel Magazine : Ogólnie, jak doświadczyłeś tego doświadczenia w Human? Padel Otwarty ?

Elodie : „Tylko jedno słowo: niesamowite. Szalone doświadczenie, świetna organizacja. Nie sądziłem, że WPT jest tak dużym wydarzeniem, tam mieliśmy okazję zobaczyć, jak to wyglądało w prawdziwym życiu, a będąc graczami to niesamowita szansa, jaką mieliśmy. Tak naprawdę to było po prostu szczęście, mieliśmy jedno hasło: ciesz się i czerp z tego jak najwięcej. »

Invernon Soubrie Człowiek Padel Otwórz 2022

Greenweez Paris Premier Padel Major : „Super frustrujące, żeby nie brać udziału”

Padel magazine : Ponieważ niestety panie nie są (jeszcze) obecne na torze Premier padel, chciałem wiedzieć, jak doświadczyłeś GreenweezParis Premier Padel Major...

Elodie : „Poszedłem tam, było naprawdę fajnie. Oczywiście chciałem zobaczyć, jak poszło. ten padel w firmie Roland sprawia, że ​​marzysz. Było super dobrze zorganizowane, myślę, że zawodnicy, którzy brali udział byli szczególnie zachwyceni.

Oczywiście bardzo frustrujące było niemożność wzięcia udziału. Przynajmniej kobiety nie mogą brać udziału, bo nie wiemy, czy byśmy to zrobili według naszego rankingu. Mogliśmy mieć wild-card jeśli kobiety tam były, ale hej, nie było.

Oczywiście za kilka lat będziemy chcieli tam być i jeśli to możliwe, marzeniem byłoby móc raz w życiu zagrać na padel u Rolanda Garrosa. To mityczne miejsce, więc jestem pewien, że sprawia więcej niż jedno marzenie! »

“Szansa na padel mieć legendę taką jak Zidane, która w to wchodzi”

Padel Magazine : Mogliśmy Was zobaczyć na inauguracji centrum Z5 w Istres. Więc Zidane na boisku padel, co to daje?

Elodie : „Z5 w Istres był wyjątkowym przeżyciem. Będąc sponsorem Adidasa, miałem okazję zostać zaproszonym z Zizou na inaugurację centrum Z5. Wspaniale było dzielić kort z legendą sportu, taką jak Zidane.

Radzi sobie całkiem nieźle, całkiem nieźle. Po byciu zawodowymi piłkarzami, piłkarze nadal mają fenomenalne odczyty trajektorii piłki. Technicznie rzecz biorąc, z konieczności jest trochę mniej wytrzymały, ponieważ nie pochodzi ze sportów rakietowych. Z drugiej strony naprawdę czujesz, że facet jest mistrzem, a przede wszystkim szczęście to to, że jest prawdziwym entuzjastą. To prawdziwa szansa na padel mieć facetów takich jak Zidane lub innych wysokiej klasy piłkarzy i sportowców, którzy się w to angażują, którzy inwestują i promują padel. "

zwycięstwo invernon zidane

Padel Magazine : Mogłeś mu udzielić kilku rad” padelw ogóle”?

Elodie : " Też nie ! Dużo rozmawialiśmy, ale starałem się mieć z nim jak najwięcej zabawy. Potem dałem mu kilka wskazówek, aby spróbować wygrać nasz zestaw wystawowy, ale nie, nie przeszkadzałem mu zbytnio radą. Po prostu skorzystaliśmy, pośmialiśmy się na korcie i staraliśmy się jak najlepiej bawić, to było najważniejsze. »

Cupra Padel-Point Tour, „sposób na promieniowanie padel "

Padel Magazine : Zadebiutowałeś na Cupra Padel Point Tour podczas tego Edycja Bandola. Co myślisz o tym torze?

Elodie : „Jest naprawdę świetna, organizacja jest na najwyższym poziomie. Naprawdę robią świetną robotę.

Śledziłem już trochę na portalach społecznościowych, wiem, że obwód odbywa się w całej Francji, aby promować padel i jak najbardziej promować naszą praktykę.

To naprawdę super przyjazna atmosfera, dostępna dla wszystkich i dobry moment dzielenia się dla wszystkich: czy to mężczyzn, kobiet, dzieci... Naprawdę świetnie się czułem i czerpiemy jak najwięcej z tego wydarzenia. Mam nadzieję, że tego typu tor będzie trwał jeszcze długo, aby jak najlepiej promować padel. "

Charlotte Soubrie Elodie Invernon Cupra Padel-Point Tour Bandol

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.