Elsa Jacquemot i Harold Mayot są na szczycie światowej hierarchii. Dwóch Francuzów zajmuje pierwsze miejsce na świecie w rankingu ITF juniorów w poniedziałek 12 października.

Po zwycięstwie w Roland-Garros podczas turnieju juniorów, Elsa Jacquemot zyskał pięć miejsc w tabeli, co pozwoliło mu awansować na pierwsze miejsce na świecie. Młoda Francuzka, lat 17, została pierwszą Francuzką, która zdobyła tytuł Porte d'Auteuil od czasu Kristiny Mladenovic w 2009 roku. Licencjonowana w TC Lyon (liga Owernia-Rodan-Alpy), spróbuje zdobyć tytuł Mistrzyni Świata Juniorów kończąc sezon na pierwszym miejscu na świecie, naśladując w ten sposób jej rodaczki Clarę Burel i Diane Parry, które osiągnęły ten wyczyn odpowiednio w 2018 i 2019 roku.

Harold Mayot Jeśli chodzi o niego, zachowuje swoje miejsce nr 1 na świecie, które zajmuje od 3 lutego 2020 r. W wieku 18 lat, młody Tricolor, z ligi Grand Est, obecnie licencjonowany w TC Boulogne-Billancourt (Ile -de-France), na początku roku wygrał junior Australian Open.

Oprócz tych doskonałych wyników jest też dobra ogólna wydajność francuskich juniorów. Jeśli chodzi o chłopców, 12 francuskich zawodników rzeczywiście jest obecnych w tym tygodniu w pierwszej setce rankingu juniorów. Wśród dziewcząt w pierwszej setce jest aż 100 Francuzek.

Bernard Giudicelli, prezes Francuskiej Federacji Tenisowej, „ to dowód, po wynikach naszych młodych ludzi z Roland-Garros, że kolejna generacja francuskiego tenisa zapowiada się obiecująco na najbliższe lata ".

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.

Tagi