Dyrektor Babolat Padel, Emelyne Rivière, przemówiła do mikrofonu Padel Magazine podczasMistrz APT Monako. Możliwość omówienia współpracy między Babolat i obwód, przybycie Premier Padel jak również wzrost padel ogólnie.

Włączenie, wspólny mianownik między Babolat i APT

Padel Magazine : Jak została zbudowana ta współpraca z APT? Padel Okrągły ? Jaka jest ambicja za tym wszystkim?

Emelyne Riviere : „Myślę, że został zbudowany na fakcie, że łączy nas ta sama filozofia, to samo pragnienie rozwijania i promowania padel na calym swiecie. Międzynarodowa ambicja z wartościami podzielanymi przez APT i Babolat : w szczególności włączenie. APT oferuje możliwość gry dla juniorów, kobiet, a także lokalnych graczy do udziału w turniejach. Wykazują prawdziwą otwartość i jest to również jeden z powodów, dla których chcieliśmy nawiązać współpracę z APT. »

Padel Magazine : Czy nie jest to właśnie jedna z mocnych stron APT, a mianowicie pogodzenie turniejów juniorów, pań i panów?

Rzeka Emeline : „Tak, myślę, że to jest naprawdę mocny punkt, punkt wyjścia. Myślę, że jest to zgodne z tym, co padel i wartości, które są jego. Tak więc jest to niezwykle spójne z wizerunkiem, który chcemy tam wypracować na tym sporcie”

Padel Magazine : Jak długo będziecie współpracować z APT? Jesteśmy w perspektywie krótko-, średnio- czy długoterminowej?

Emelyne Riviere : „Dzisiaj minęły już ponad dwa lata, ale chodzi o bycie częścią długoterminowej współpracy, która pozwala nam się razem rozwijać. »

Padel Magazine : Widzieliśmy, że APT oferuje turnieje międzynarodowe. Czy czujesz rozbłysk? padel w niektórych częściach świata, a zwłaszcza w Afryce?

Emelyne Riviere : „Więc może jest jeszcze trochę za wcześnie, aby powiedzieć, ale czujemy, że w Europie panuje duży entuzjazm. Jest też Ameryka Łacińska, a po prawej i po lewej stronie są pragnienia wprowadzenia sportu. Ponieważ każdy czuje, że jest to sport będący częścią nowoczesności, każdy widzi, jak szybko może się rozwijać, jak bardzo może odpowiadać dzisiejszym aspiracjom, bardzo swobodnej praktyce io wiele więcej. Czujemy to i mamy sygnały na całym świecie i widzimy, że bardzo szybko mogłoby to mieć miejsce także gdzie indziej. »

Premier Padel, „dobrodziejstwo pod względem widoczności dla sportu”

Padel Magazine : Jest APT Padel Wycieczka, ale także inne tory, takie jak Premier Padel. Jak pozycjonowałeś się w stosunku do tego toru?

Emelyne Riviere : „Sądzimy więc, że jest miejsce na kilka torów. Zobaczymy, jak rzeczy ewoluują. Pewne jest to, że jest to pozytywny punkt dla padel, tworzy emocje i widoczność dla tego sportu. Słyszymy o tym i jest audycja, która dociera do dużej widowni. Więc ogólnie możemy powiedzieć, że jest to dobre dla padel, jesteśmy raczej zadowoleni z tego, co może się wydarzyć. »

Padel Magazine : Byliście także partnerami WPT, jakie są dziś wasze relacje z nimi?

Emelyne Riviere : „Dziś relacje są dobre, to prawda, że ​​nie jesteśmy już partnerami, ale ze względów strategicznych. Każdy ma swoje miejsce do znalezienia, każdy turniej musi być komplementarny ze sobą, aby znaleźć swoją publiczność. To do nich należy dopracowanie ich pozycjonowania, ale potencjalnie jest miejsce na kilka obwodów. »

„Kiedy zaczynasz, chcesz wrócić”

Padel magazine : Czy widzieliśmy kiedyś taką eksplozję sportu w historii? Babolat ?

Emelyne Riviere : „Tak więc tenis w pewnym momencie doświadczył silnego szaleństwa, ale myślę, że ogólnie w sporcie bardzo mało tego doświadczyliśmy. To, przez co przechodzimy, jest dość wyjątkowe. »

Padel Magazine : Dziś niekoniecznie jest to moda i widzimy, że zostanie, prawda?

Emelyne Riviere : „W każdym razie jesteśmy o tym przekonani i jest to sport, który odpowiada ludzkim aspiracjom, jak powiedziałem wcześniej. Z swobodniejszą praktyką, chęcią wyzwania, ale niekoniecznie rywalizacji. To bardzo otwarty sport, w którym mogą grać wszyscy, zarówno młodzi, jak i starsi. »

„Niekoniecznie predestynowałem się do pracy nad tym sportem, ale to naprawdę wspaniałe odkrycie i w pełni rozumiem cały entuzjazm i uzależnienia, jakie może on generować. Kiedy zaczynamy, chcemy wracać”

Aby znaleźć wywiad w całości, dzieje się tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.