Padeltek nie jest nową marką pala, ale tylko zapalonym graczem padel który chodzi po stokach od początku XXI wieku i często ze swoim aparatem.

Prawie 20 lat padel i wciąż „miłośnik”, odkrył  padel w 2004 roku i rozpoczął doświadczenie pedagogiczne padel w Club des Pyramides w 2010 r. Emmanuel Tecles, alias Padeltek jest pasjonatem fotografii. Jest już znany i rozpoznawalny dzięki swoim obrazom w dworach, zamkach, opuszczonych budynkach.

Pochodzący z pierwszych pokoleń graczy we Francji, były członek zespołu Francji, widział ewolucję padel, a jego artystyczne podejście do tematu poszło w jego ślady…

Powiąż padel a zdjęcie było dla niego oczywiste. Przede wszystkim z pierwszymi wydarzeniami Padel Magazine oraz możliwość strzelania do Masters of World Padel Tour w Madrycie lub Monako z „jego stary przyjaciel Franck Binisti".

Emmanuel Tecles chce stworzyć sportowy wizerunek inaczej, w bardziej oryginalny i artystyczny sposób... z takim szczególnym okiem i stylem.

« Podoba mi się trójwymiarowa przestrzeń, którą padel, tej raczej sześciennej objętości z wewnętrznym burzeniem, stopniowo chciałem, aby na moich zdjęciach pojawił się ruch, a nie tylko zamrożenie idealnej postawy. Lubię bawić się czasem pauzy i próbować tworzyć nowe zdjęcia. Mimo wszystko trzeba być dobrze przygotowanym i przede wszystkim wytrwałym. Dziś fotografuję dla zabawy, dla przyjemności, dla niezwykłego efektu wizualnego, a jeśli moje zdjęcie się spodoba, to już będę bardzo szczęśliwy… Staram się nawet nadać mu coś płynnego, onirycznego ".

Zdjęcia z Padeltek dodając trochę poezji do ujęć, daje inne spojrzenie na ten raczej żywy i wymagający sport. Rozmycia i nakładki to kreatywne narzędzie, które nadaje nowy wymiar jego podejściu do fotografii „padelistyczny”.

Już fotograf pierwszego obwodu My Padel Wycieczka, Padeltek  jest również publikowany w magazynach takich jak Instinct Padel. Brał także udział w pierwszej księdze padel « Podstawy padel ". Lubi łączyć te dwie czynności gracza i fotografa i wnosić swój osobisty charakter.

Emmanuel Tecles rozwija również działalność jako fotograf architektury i estetyki ruin na swojej stronie internetowej www.tekprod-photographies-urbex.com.

Dla tych, którzy chcą zobaczyć jego zdjęcia padel, są na Facebook page Padeltek.

Nie wahaj się skontaktować z nim w celu uzyskania jakichkolwiek informacji.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.