Jak daleko będzie się rozwijać? padel ?

Od kilku lat jesteśmy świadkami uprawianie sportu jak nigdy dotąd.

Szwecja, Włochy, Francja nie uciekł przed tym padelmania i chociaż Hiszpania być uważane za Mekkę padel, jego ewolucja trwa z biegiem czasu.

Centrum Wizink w Madrycie Padel Mistrzostwa Hiszpanii 2021

 

Mogliśmy uwierzyć, że z biegiem czasu zjawisko padel zabrakłoby trochę energii po stronie naszych hiszpańskich sąsiadów, ale wbrew temu, co myśleliśmy, tak nie jest.

Rzeczywiście, kilka czynników wskazuje na to, że ta dyscyplina wciąż rośnie po drugiej stronie Pirenejów!

Hiszpania nadal numerem jeden w Europie

Ponieważ pandemia COVID-19 tymczasowo wstrzymała nasze życie na kilka miesięcy, miłośnicy padel kręcili się w kółko w domu, mając nadzieję, że to jedno, że ich kluby zostaną ponownie otwarte tak szybko, jak to możliwe.
To były wyczerpujące miesiące czekania na tych, którzy policzyli dni przed odkryciem.

Gdy nadszedł ten słynny dzień, trzeba było jeszcze trochę poczekać, aby móc uprawiać sport.
I niespodziewanie w Hiszpanii jest ta strata padelEros musiał jeszcze poczekać kilka tygodni, zanim mógł opuścić pałac.

Rzeczywiście, jeśli pewne dyscypliny sportowe zostałyby dopuszczone do ponownego uprawiania, kluby padel nadal nie byli upoważnieni do witania publiczności. Władze sanitarne w kraju uznały to za zagrożenie podczas uprawiania sportu.
Moglibyśmy pomyśleć, że z epidemią koronawirusa i faktem, że Hiszpania jest już ziemią obiecaną padel, ten zapał do tego sportu może się wyczerpać.

Absolutnie nie!

Wręcz przeciwnie, padel z naszymi iberyjskimi przyjaciółmi jeszcze nigdy nie było tak modne.

Coraz więcej praktykujących ma się liczyć w klubach, a kraj przyciąga coraz więcej obcokrajowców, którzy przyjeżdżają i próbują swoich sił w celu zwiększenia swojego pełnego potencjału.

Ponadto środki udostępnione dla tej dyscypliny potwierdzają fakt, że ekspansja padel wciąż rośnie (prawa telewizyjne, transmisje na żywo, centrum szkoleniowe itp.)

Zapewniona przyszłość hiszpańskiego wysokiego poziomu

I trzeba powiedzieć, że najwyższy poziom hiszpańskiego ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jeśli Hiszpania i Argentyna toczą wielką walkę o to, by być narodem numer 1 wśród mężczyzn, widzimy, że nasi sąsiedzi, którzy mają już dwa światowe numery 1, wciąż mają wielkie talenty, które jeszcze nie skończyły.

Znasz już graczy takich jak Arturo Coello . , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, Javi leal, Alex arroyolub Jezus moya sos, ale bądź ostrożny, ponieważ inne samorodki się popisują. W szczególności myślimy o dwóch bardzo młodych parach: Pablo Garcii Rodrigo / Jairo Bautista i Juanlu Esbri / José Solano, którzy w ostatnich tygodniach osiągnęli dobre wyniki.

Po stronie kobiet dominuje, a rezerwat jest imponujący, z 17 hiszpańskimi graczami w Top 20!

Le padel Hiszpański wciąż ma się dobrze i biorąc pod uwagę entuzjazm, jaki to generuje oraz wysokiej jakości zawodników, którzy wyłaniają się z hiszpańskich ośrodków treningowych, możemy stwierdzić, że ten kraj jest rzeczywiście ziemią obiecaną tego sportu i że jest to rzeczywiście naród padel, znacznie bardziej zaawansowany niż inne kraje.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.