Premier Padel powołuje Eno Polo na stanowisko dyrektora zarządzającego.

Premier Padel, obwód zawodowy padel założona przez Qatar Sports Investments (QSI) we współpracy z Międzynarodową Federacją Padel (FIP) oraz Stowarzyszenie Zawodowe im padel (PPA) mianowała Eno Polo na dyrektora zarządzającego, aby poprowadził kolejną fazę rozwoju sportowego toru, wzrostu komercyjnego i globalnej ekspansji. Obejmie urząd 16 listopada 2023 r.

Jeśli znasz to nazwisko, jest to normalne, ponieważ mężczyzna, który pracował dla Nike, był prezesem Havaianas na region EMEA i Amerykę Północną, prezesem Global Brands Group Europe, a także starszym konsultantem FIFA. Dołącza Premier Padel po tym, jak był dyrektorem zarządzającym grupy LeDap. Od stycznia 2021 roku Eno jest także członkiem zarządu Association of Tennis Players (ATP) Tour.

Do jego głównych obowiązków będzie należało zarządzanie fuzja WPT i Premier Padel, następnie poprowadzić ewolucję sportową i komercyjną firmy Premier Padel.

Nasser Al-Khelaïfi, prezes Qatar Sports Investments i Premier Padel, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z mianowania Eno na stanowisko dyrektora zarządzającego ds Premier Padel. Eno wnosi na tę trasę ogromną wiedzę, doświadczenie i kontakty, mając za sobą fantastyczną karierę sportową – w tym sporty rakietowe – od prawie 30 lat. Wie, jak zbudować elitarną światową trasę koncertową i zna znaczenie graczy w każdym projekcie. Nie możemy się doczekać, aż Eno pomyślnie zakończy kolejną ważną fazę rozwoju Premier Padel".

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji padel, powiedział: „Eno to wyjątkowy dyrektor, dla którego można poprowadzić kolejną fazę ambitnego rozwoju Premier Padel. Ponieważ struktura zarządzania Premier Padel, FIP jest dumny, że znajduje się w sercu rozwoju padel profesjonalistami na całym świecie, stawiając zawodników i federacje krajowe w centrum naszej misji rozwoju sportu na całym świecie. Doświadczenie Eno ze wszystkimi stronami zainteresowanymi w ekosystemie sportowym – zwłaszcza z graczami ATP Tour – będzie bezcenne, gdy będziemy starali się zapewnić Premier Padel na szczycie światowego sportu”.

Eno Polo, nowo mianowany dyrektor zarządzający ds Premier Padel, powiedział: „Jestem zachwycony możliwością przyłączenia się Premier Padel jako Dyrektor Generalny do poprowadzenia – bez wątpienia – najbardziej ekscytującego projektu w światowym sporcie. Dzięki wizji i ambicjom akcjonariuszy udało się osiągnąć m.in Premier Padel w tak krótkim czasie jest niezwykłe. Ale najbardziej ekscytujące jest to, że dopiero zaczęliśmy uwalniać pełny potencjał tych najważniejszych światowych mistrzostw. Nie mogę się doczekać, aby wykorzystać moje doświadczenie, energię i przywództwo, aby móc działać dalej Premier Padel, współpracując z zainteresowanymi stronami w padel, sportu i biznesu w celu zbudowania uprzywilejowanego ekosystemu sportowego dla profesjonalnych graczy – którzy są dla nas priorytetem – oraz dla wszystkich osób związanych z tym fantastycznym sportem, jakim jest padel".

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !