Le World Padel Tour przybywa do Tuluzy na Człowiek Padel Open. Enrique Marqués, dyrektor ds. komunikacji WPT wyjaśnia ten wybór: Padel Magazine.

Marzenie dla WPT

Jest to historyczne, ponieważ jest to pierwszy raz, kiedy ważne wydarzenie w World Padel Tour odbędzie się we Francji. Challengers zostały już zorganizowane (w Casa Padel i WinWin Padel) , ale Człowiek Padel Open będzie jednym z kluczowych wydarzeń sezonu WPT.

„Przygotowanie się do tego Open du . jest dla nas jak marzenie World Padel Tour tutaj w Tuluzie. Jesteśmy bardzo dumni, że w tym roku odbył się tak ważny turniej we Francji. To będzie punkt zwrotny. Nasze doświadczenie jest jasne, kiedy jakiś kraj organizuje WPT, sport rośnie wykładniczo. Mamy nadzieję, że Francja będzie kolejnym przykładem”, wyjaśnia dyrektor komunikacji.

człowiek padel otwórz 2022

Kultura sportowa Tuluzy

Niektórzy byli zaskoczeni, że World Padel Tour nie wybrał Paryża na to pierwsze duże wydarzenie, ale wybór został dokładnie rozważony:

„W przypadku tej premiery we Francji mogliśmy pomyśleć „Jedźmy do Paryża”. Ale w Paryżu rywalizuje wiele innych wydarzeń sportowych. Nie było tak dużo infrastruktury. Pomysł był więc taki, żeby zrobić to w dużym mieście, ale nie tak dużym jak Paryż. Chcieliśmy też mieć miasto o silnej kulturze sportowej, takie jak Tuluza. To także niedaleko od Hiszpanii. To są powody, dla których wybraliśmy Tuluzę”.

„We Francji jest wiele miast, które mogą gościć turniej WPT. Może to być Paryż, ale także Lyon lub inne miasto. Myślę też, że Tuluza mogłaby być miastem na wiele lat."

Powinniśmy również zobaczyć ruch hiszpańskich fanów do Tuluzy, aby śledzić ostatnie etapy Open: „Będą hiszpańscy fani, którzy wyruszą w podróż. W północnej części Hiszpanii nie ma zbyt wielu turniejów, więc myślę, że ci ludzie udadzą się w tę podróż."

„To będzie wielki sukces– ostrzega Enrique Marqués na zakończenie.

Możesz znaleźć wymiana na zdjęciach, z Place du Capitole w Tuluzie.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !