Międzynarodowa Federacja Paddle właśnie ogłosiła listę wybranych graczy ze wszystkich krajów zakwalifikowanych w końcowych rundach Mistrzostw Świata Paddle Team 2016.

Mais pas de panique ! On va tout vous expliquer.

Avant d’aller plus loin, voici la liste des qualifiés :

1/ Il s’agit d’une liste « temporaire ».

Rzeczywiście, FIP dokonał czegoś niezwykłego (trochę ironii ...), które oczywiście służy naszym interesom. Najpierw zmusiła kraje do podania listy kwalifikowanych przed 12 października. Francuska Federacja Tenisowa była zatem zobowiązana do przedstawienia listy opartej na wynikach zawodników 2015 i 2016, ale także na kwalifikowanych parach w finałach mistrzostw Francji Padel 2016.

Ale FIP ogłosił, ponieważ jest to ostatecznie lista, którą federacja będzie musiała ostatecznie zweryfikować przed październikowym 19. Teoretycznie oznacza to, że Francuska Federacja Tenisowa ma 5 dni na przesłanie mu dodatkowych informacji o swoich kwalifikacjach.

Jest zatem oczywiste, że ta lista jest tylko tymczasowa, ponieważ FFT zamierza skorzystać z tego prawa modyfikacji, aby wysłać pary 4 z półfinałów tych mistrzostw Francji. W każdym razie robi wszystko dla i to wszystko na jej uznanie.

2/ Ces listes soulèvent une autre polémique : Pourquoi la France est-elle si mal classée ?

W turnieju mężczyzn Francja była mistrzem Europy w Padel i zajęła pierwsze miejsce w kwalifikacjach ...

Jeśli chodzi o kobiety, Francja jest wicemistrzem Europy, a także bardzo łatwo znalazła się na pierwszym miejscu w swoich kwalifikacjach.

Jednak znajdziemy się za wieloma krajami pokonanymi przez Francję ...

Résultat : La France a toutes les chances de se retrouver dans une partie de tableau très difficile.

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.