Tradycyjny francuski kurs szkoleniowy zespołowy odbędą się w tę niedzielę i poniedziałek w klubie Mas de Perpignan dla Mistrzostwa Europy w Cagliari pod koniec lipca. Tym razem główne pytanie dotyczące wyboru Pabla Ayma będzie dotyczyło ósmego i ostatniego zawodnika drużyny Gentlemenów, który będzie musiał spełniać określony profil.

Grupa szefów

Jak ogłoszono na początku sezonu, Benjamin Tison et Jérémy Scatena nie będzie częścią Team France w tym sezonie. Te dwie nieobecności otwierają szeroki wachlarz możliwych wyborów przed trenerem Pablo Aymą stojącym za pięcioma członkami kadry kierowniczej, którzy powinni znaleźć się na ostatecznej liście: Thomas Leygue, Bastien Blanqué, Adrien Maigret, Johan Bergeron et Max Moreau.

Pomimo mieszanych wyników w tym roku, Jerome Inzerillo jest doświadczonym zawodnikiem Team France w ostatnich latach i po raz kolejny wydaje się, że jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie miejsca na ten sezon.

Guichard / Seurin, leworęczni

Dylana Guicharda, obecnie trzeci najlepszy francuski zawodnik w rankingu FIP (3.), wydaje się być na dobrej drodze do pierwszej selekcji w barwach Blue. Byłby w pewnym sensie następcą Benjamina Tisona.

Zanim dowiemy się, jak potoczy się trasa, inny leworęczny wydaje się być „faworytem” do debiutu w trójkolorowej koszulce. Julian Seurin, obecnie 10. we francuskich rankingach dzięki 181. miejscu w rankingach FIP, dzięki lewej łapie ma ofensywny profil prawy. Stale się rozwijając, Seurin ma już doświadczenie z dyrektorami zespołów, takimi jak Bastien Blanqué i Adrien Maigret.

Maxime Joris, Arthur Hugounenq, Tomas Vanbauce, liczni outsiderzy

Stale postępujący, Thomasa Vanbauce'a na początku sezonu zanotował szereg ciekawych wyników. Zawodnik Bordeaux ma agresywny i ofensywny profil, co może być interesujące.

O zaproszenie do reprezentacji Francji w tym roku mogą ubiegać się także pozostali zawodnicy zaproszeni na szkolenie w klubie Mas de Perpignan. Ostatnio związany z Thomasem Vanbauce’em, Maksym Joris od początku roku osiąga bardzo dobre wyniki. Adoptowany mieszkaniec Bordeaux, który strzelił drużynie Francji gola, ma bardziej defensywny profil jako praworęczny, ale nadal jest bardzo kompletny.

Wreszcie bardziej odważnym zakładem od Pablo Ayma byłoby obstawienie Artur Hugounenq. Leworęczny, o profilu podobnym do Juliena Seurina, 23-letni zawodnik zyskuje coraz większą popularność na francuskim torze. Zajmuje 22. miejsce w rankingu, a swoją najlepszą lokatę osiągnie w najbliższy wtorek w szczególności dzięki jego zwycięstwo w P1000 PadelZdjęcia z Pierrem Vincentem ten miesiąc. Hugounenq również zanotował swoje pierwsze od kilku miesięcy punkty FIP.

Oczywiście należy to wszystko traktować z przymrużeniem oka, nie jesteśmy w głowie Pabla Aimy…

Pewne jest, że przeszkolenie francuskiej drużyny będzie decydujące dla wszystkich zawodników, którzy w mniej więcej najbliższej przyszłości będą mogli ubiegać się o miejsce w selekcji.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!