Eryk Largeron, wybrany na wiceprzewodniczącego odpowiedzialnego za konkurencję oraz padel w FFT, przemówił przy mikrofonie Padel Magazine z okazji P2000 z Caen.

Główne zmiany w przepisach FFT

Jak co roku, pojawiają się aktualizacje i dostosowania. Jedną z dwóch najważniejszych jest to, że obecnie niektórzy gracze nie mogą już grać w grze mieszanej, mamy limit rankingowy dla mieszanego P250 w stosunku do Francuzek z Top 100 i Francuzów z Top 500. Poprawimy to, ponieważ w przypadku sportu, który może stać się olimpijskim i dla którego z pewnością odbędzie się impreza mieszana, byłaby to szkoda.

Po drugie, gracze do 31 października będą musieli zdecydować, dla kogo będą grać w Interclubie. Na początku sezonu będziemy musieli wiedzieć, dla jakiego klubu gramy, co będzie miało również wpływ na mistrzostwo par i wszelkie godne ubolewania zmiany w ostatniej chwili.

Za dużo Hiszpanów w interklubach?

To trochę zawstydzające, gdy w ostatniej chwili wybieramy trzech lub czterech Hiszpanów do tytułu mistrza. Przybiera to nieco nieprzyjemne proporcje. Jednocześnie rozgrywane były znakomite mecze, niektórzy zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z wielkimi nazwiskami.

W związku z orzeczeniem Bosmana nie możemy zabronić gry obcokrajowcom, to normalne. W rugby i tenisie mamy pojęcie JIFF (Zawodnik z Sektora Treningowego), konieczne jest, aby na poziomie padel ustalamy, czym jest JIFF i dlatego podajemy obowiązkowy numer dla każdego klubu. W przeciwieństwie do tenisa, w którym możemy oprzeć się na szerszej historii, padel być może rozważamy minimalną liczbę uczestników turniejów na ziemi francuskiej, aby kwalifikować się do Interklubów.

Ambicje Francji

Główną ambicją jest zapewnienie, że padel zostać uznanym we Francji za sport wysokiego szczebla. Mamy sportowców na wysokim poziomie w tej dyscyplinie, ale brakuje zezwolenia Ministerstwa Sportu, które zapewniłoby im zaplecze, pomoc i uznanie jako profesjonalnego zawodnika w tym sporcie. padel.

Pierwszym warunkiem byłoby to, aby FIP obejmował wystarczającą liczbę federacji. Oczywiście, rozwija się on silnie, ale jest wiele terytoriów, na przykład w Afryce i Azji, które nie mają federacji. padel.

Kolejnym warunkiem są medale. Chłopcy przywieźli nam jednego na ostatnie Mistrzostwa Świata, co prowadzi mnie do naszego głównego celu: medalu na każdych zawodach.

Sprawa Benjamina Tisona

Daliśmy mu wybór: albo będzie kontynuował karierę zawodową, albo wykorzystamy jego umiejętności w Federacji, bo to bardzo rozważna osoba, która daje z siebie wszystko dla swojego sportu i wiedzieliśmy, że Federacji będzie bardzo przydatny. Myślę także o Jérémym Scatenie, który również zakończył swoją międzynarodową karierę, dwiema znaczącymi porażkami dla francuskiej drużyny.

Jeśli chodzi o Benjamina Tisona, problem, jaki może się pojawić padel, to jest konflikt interesów. Szybko powiedzieliśmy sobie, że będziemy unikać zawodnika, który jest w Federacji lub w innych przypadkach będzie sędzią, sędzią lub trenerem.

Juniorzy

Prowadzimy programy ogólnopolskie, zgrupowania, stypendia ogólnopolskie. Tematem zajmują się Benjamin Tison i Alexia Dechaume. Staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić środki umożliwiające postęp. Spóźniliśmy się, ale wiem, że wraz z pojawieniem się dyplomów trenerskich oraz edukacją klubów i struktur, uda nam się to osiągnąć.

Jak sobie poradzić z „kobiecym złem”, czyli mniejszą liczbą zawodniczek rywalizujących w zawodach?

Mamy zawodników na wysokim poziomie, ale mamy tytuły mistrzów Europy w juniorskim tenisie. Na padel, jeszcze nie jesteśmy. Myślę, że w kategorii kobiet jesteśmy z jednej strony w tyle w porównaniu z chłopcami, a z drugiej w porównaniu z innymi narodami, co jest bardziej irytujące.

Czy spadek poziomu w związku ze wzrostem P500 i P1000 to dobra wiadomość?

Gdy ogłaszamy zgłoszenia, mamy około 120-130 wniosków na 80-90 miejsc. Gdybyśmy zrobiliśmy mniej, wielu ludzi byłoby rozczarowanych i wywołałoby frustrację. Wraz ze stworzeniem P1500, P1000 nie jest już taki sam jak wcześniej, ale było to pragnienie.

Na P2000 najlepsi nie przychodzą, ponieważ wszędzie odbywają się turnieje FIP. Jeśli taka sytuacja się powtórzy, będziemy musieli zadać sobie właściwe pytania, ponieważ wspieramy FIP, aby gracze mogli zabłysnąć na arenie międzynarodowej.

Przyszłość FFT Padel Tour

Podobnie jak CNGT w tenisie, gdzie organizację powierzono klubom, być może za kilka miesięcy P2000 będzie zarządzany przez kluby, z których wiele udowodniło, że potrafi dobrze sobie radzić, szczególnie w przypadku P1500.

Kiedy widzimy się na turnieju?

W moim rankingu pojawił się błąd, ponieważ zostałem zasymilowany na poziomie 7000 ze względu na moją odległą przeszłość jako tenisista drugiej serii. Tyle że ta przeszłość jest tak odległa, że ​​normalnie nie powinnam się asymilować!

Jestem świadomy swoich ograniczeń, nie mam poziomu gracza z rankingiem 7000e. Teraz, gdy jest to uregulowane, zacznę od nowa z P25 i P100, które bardzo mi odpowiadają, zarówno pod względem ducha, jak i zabawy!

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!