Padel Magazine miałam okazję porozmawiać przez kilka chwil z Eric Largeron, wybrany urzędnik odpowiedzialny za Padel w FFT podczas Mistrzostw Świata w Katarze.

Po możliwości wymiany z Gilles Moretton o przyszłości padel, tym razem kolej na Pan Largeron aby przekazać nam dodatkowe szczegóły dotyczące teraźniejszości, ale także przyszłości tego sportu.

Jak zobaczycie, obaj panowie powrócili do ram i wyjątkowej organizacji stworzonej przez kraj goszczący.

Wyjątkowa oprawa

Wspominaliśmy o tym już kilka razy, a komplementy dotyczące organizacji tych Światów wciąż napływają.

Rzeczywiście, gracze, personel, organizacje, a nawet opinia publiczna zgadzają się w uznaniu, że Katar nie ukradł swojej reputacji jako kraju gościnnego i że środki wprowadzone w celu zachwycenia wszystkich mówców były wyjątkowe.

Podczas naszego wywiadu z Eric Largeronzgodził się, że: ” Środki używane w tenisie zostały zduplikowane dla padel".

Te elementy po raz kolejny udowadniają, że Katar jest gotów pójść o krok dalej w tym sporcie, który jest bardzo popularny na całym świecie.

Wspomina, że ​​Klub Tenisowy Doha jest gospodarzem najlepszego turnieju ATP od ponad czterech lat.

Wybrani z Padel w FFT kontynuuje główną rolę Karim Alami, były tenisista, który został dyrygentem podczas organizacji Open w Doha, a następnie kierował organizacją tych Światów Padel 10.

Przyszłość padel

Franck Binisti zapytał gościa dnia, co sądzi o sytuacji padel we Francji, a zwłaszcza jakie byłyby pomysły, które moglibyśmy zapożyczyć z tych światów, aby zainspirować się nimi we Francji.

Eric Largeron" Na terytorium Francji trudno jest zbudować tor padel na korcie tenisowym nie da się tego zrobić wszędzie, ale kto wie, może kiedyś będzie to możliwe ”.

Dodaje: „Jeśli chodzi o organizację, liczy się powaga i zastosowane środki, takie jak telekomunikacja, transport, przyjmowanie graczy, ich dedykowana przestrzeń, wioska, obiekty itp”.

Obaj mężczyźni wrócili na krótko do TFP, dyplom pozwalający im zostać trenerem lub trenerem padel, ale także na licencja padel.

„Mamy refleksję na temat licencji tenisowej i padel aby każdy mógł znaleźć swoje konto ” Eric podsumowuje.

Kolejny ważny temat dla Francuska Federacja Tenisowa to promocja i rozwój padel w regionach Francji, które nie są jeszcze wystarczająco wyposażone pod względem infrastruktury.

Punkty do opracowania

Na pytanie naszego dziennikarza dotyczące punktów, które FFT chciałaby wprowadzić w przyszłości, wybrany przedstawiciel odpowiedzialny za padel odpowiedział najpierw, deklarując, że priorytetem będzie dalsza konsolidacja tego, co już zostało zrobione.

Kolejny temat, który byłby w rurze: tworzenie mistrzostw klubowych przez zespoły takie jak to, co już robi się w tenisie. Koncepcja, która może bardzo spodobać się różnym klubom padel.

Podczas tej wymiany Eric Largeron powraca także do różnicy między strukturami prywatnymi i asocjacyjnymi.

Całość tego bogatego wywiadu znajdziecie poniżej:

 

 

 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.