Wybrany urzędnik odpowiedzialny za padel w FFT, Eric Largeron, odpowiedział na nasze pytania i dał nam wyjątkową sensację w kontekście wywiadu na P2000 Padel Horyzont.

Konfiguracja na środku będzie inna w porównaniu do „tenisa” Roland-Garros

Padel Magazine : Przechodzimy przez kilka kompletnie szalonych tygodni, czy mogliśmy się tego spodziewać?

Eric Largeron : „Więc tak, pracowaliśmy nad tym od kilku tygodni, ponadto ciężko było wymyślić kalendarz. Już na P2000 i mistrzostwa Francji, bo czekaliśmy, aby dowiedzieć się, co FIP z pośrednikiem QSI, ponieważ podjęliśmy się zorganizowania dużego turnieju na Roland-Garros. Życzenie zostało spełnione, bo tak się stanie, to najważniejsza wiadomość początku roku. Do zobaczenia od połowy lipca. »

Padel Magazine : Będziemy mieć Wielkiego Szlema z padel w firmie Roland-Garros, pod względem organizacyjnym, masz już jakieś pomysły na to, jak zamierzasz zorganizować zawody?

Eric Largeron : „Nie wchodząc w szczegóły finansowe, doskonale wiemy, że robiąc coś na ostatnią chwilę, z konieczności będziemy pracować ze stratą. Ale nadal jesteśmy pewni przyszłości. Służby już rozpoczęły pracę nad przygotowaniem, nie będzie to tenis wielkoszlemowy, ale postaramy się wykorzystać nasze doświadczenie z Roland-Garros, aby zrobić świetną imprezę. padel. "

Padel Magazine : Będziemy mieli pole padel na Philippe Chatrier, który ma ponad 15 000 miejsc. Myślisz, że będziemy w stanie zapełnić ten stadion?

Eric Largeron : „Myślę, że wyobrażamy sobie nieco mniejszą konfigurację, aby ludzie byli bliżej wydarzenia. Nie podejdziemy do maksymalnych możliwości środkowego, ale w turnieju będzie dużo ludzi. Zajęte zostaną również inne tereny wokół tego centrum, we wschodniej części Roland-Garros.

Mistrzostwa Francji odbędą się być może w trzecim tygodniu sierpnia

Padel Magazine : Jeśli chodzi o mistrzostwa Francji, czy macie jakieś informacje o terminach do wysłania?

Eric Largeron : "Więc na randkę wiem, że czekasz na miarka." Jeszcze nic nie zdecydowaliśmy na poziomie FFT, ale prawdą jest, że data trzeciego tygodnia sierpnia pozwoliłaby nam być może zapewnić maksymalną liczbę osób w związku z tym kalendarzem, który ogromnie się zagęszcza.

Wtedy też wyobrażamy sobie grudzień, ale problem polega na tym, że ten miesiąc obejmuje 2 pory roku. Myślę, że trzeba wszystkich wysłuchać i wybrać odpowiedni moment.

W tym roku zmieniła się zasada, dwóch zawodników w tej samej parze może pochodzić z dwóch różnych lig, dlatego też nie jest to łatwe w kwalifikacjach. Ale jest tak wiele rzeczy, które układają się na swoim miejscu, że trzeba codziennie wyobrażać sobie, jak robić rzeczy dobrze i nie jest to łatwe.

W przypadku interklubów jest tak samo, mamy taką elastyczność, aby móc być z Paryża i grać dla Bordeaux itp. to nadal praca ręczna, to małe opóźnienie, które padel vis-à-vis tenisa, gdzie wszystko jest skomputeryzowane. Ale nie martw się, do tego dojdziemy.

Chcemy również promować tworzenie konkretnej licencji” padel » dla tych, którzy nigdy nie grali w tenisa lub dopiero zaczęli padel. zamierzamy ustalić niższą cenę (przyp. red.: 20 euro), aby przyciągnąć ich do naszej federacji. »

Padel Magazine : Dziś, kiedy mamy licencjobiorców, klubowi są zachęty.

Eric Largeron : „Więc to jest coś, co Gilles Moretton zastosował już pośrednio na poziomie swojej ligi (kiedy był prezesem ligi). I system uznaliśmy za bardzo dobry, bo oczywiście ci, którzy zarządzają klubami lub autoryzowanymi strukturami, sami zobaczą, jak rozpowszechniać tę licencję, w której jest cofnięcie.

Czy proszą o normalną cenę 20 €, a my płacimy im 2, czy chcą poprosić o 18, to zależy od nich. »

Mistrzostwa Francji może w sierpniu

Padel Magazine : Wiemy, że mistrzostwa Francji prawdopodobnie odbędą się w sierpniu, ale jeśli chodzi o międzykluby, czy możesz nam powiedzieć więcej? 

Eric Largeron : „Dla interklubów mamy datę, która przypada na koniec października – początek listopada, a na miejsce będziemy potrzebować miejsca, które będzie w stanie pomieścić jednocześnie 16 drużyn chłopców i prawdopodobnie 8 drużyn dziewcząt. Jest dużo torów, a to wymaga dużej organizacji i dobrze wiecie, że we Francji też nie ma ich 50. Ale nie skontaktowaliśmy się z nikim uczciwie, więc jeszcze nie zostało to zrobione. »

Padel Magazine : Czy interkluby mogą odbywać się w kilku miejscach, czyli w regionie i kilku klubach?

Eric Largeron : „Tak się już stanie w przypadku młodzieżowych mistrzostw Francji, które odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia. Pracujemy na stronie z 3 lub 4 strukturami. Po tym na pewno pojawiają się problemy logistyczne, jest to również sposób na spełnienie specyfikacji, co nie jest łatwe. »

Indukcja kategorii pośredniej między P1000 i P2000 jest w trakcie badań

Eric Largeron : „P1000 to turnieje, które bardzo uważnie śledzę, są w większości bardzo dobrze zorganizowane. Ale może dla najlepszych organizatorów, największych klubów, może moglibyśmy sobie wyobrazić pośrednią kategorię pomiędzy P1000 i P2000. Może do 2023 r., abyśmy mogli nagrodzić kluby, które naprawdę wkładają środki na zorganizowanie czegoś. Celem byłoby zorganizowanie zawodów dla panów i/lub zawodów dla pań.

Chciałem też wrócić do punktu: widzieliśmy, że w Doha nie ma dyżurów kobiet, my jesteśmy po swojej stronie, zrobimy to, co konieczne w lipcu, żeby był dobrze wyposażony grafik kobiet. Dziewczyny nie przyjadą do Paryża na darmo. »

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.

Tagi