Eric Nolin: „Rakieta Tapii została sprzedana za ponad 1 euro”

W październiku odbyły się po stronie Esprit Padel Sklep aukcje Pala którego celem jest zebranie funduszy na wsparcie badań nad nowotworami u dzieci. To jest Erica Nolina, Prezes stowarzyszenia”Proches Tellment”I Sebastiana Corneta (Duch Padel), który zainicjował ten projekt. Przy naszym mikrofonie Eric opowiada nam nieco więcej o powrocie do tematu.

„Wspieranie badań nad nowotworami u dzieci”

"Doświadczyłam bolesnej męki utraty syna Antoine’a w 2012 roku z powodu raka (nerwiaka niedojrzałego), gdy miał zaledwie 11 lat, po 8 latach opieki. Gdy zbliżała się 10. rocznica jego śmierci, postanowiliśmy coś zrobić. Zatem jedno doprowadziło do drugiego i postanowiliśmy stworzyć wyścig i zebrać fundusze na wsparcie badań nad nowotworami u dzieci. Dlatego w 2021 roku utworzyliśmy to stowarzyszenie z moją żoną, moimi córkami i kilkoma byłymi przyjaciółmi mojego syna. W 2022 roku uruchomiliśmy pierwszą edycję wyścigu Antoine w Chaponost, na przedmieściach Lyonu.

„Wyścig Antoine’a”

„Skontaktowaliśmy się zInstytut Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Lyonie (IHOP) w Regionalnym Centrum Onkologii w Lyonie (Centre Léon Bérard). To właśnie dla laboratorium badawczego przeznaczone są zebrane przez nas środki. W 2022 r., po raz pierwszy, udało nam się zebrać 30.000 XNUMX euro, które przekazaliśmy bezpośrednio temu zespołowi badaczy.
Biorąc pod uwagę sukces pierwszej edycji, w tym roku powtórzyliśmy nasz bieg, w którym wzięło udział ponad 730 uczestników w porównaniu do 500 w roku ubiegłym. W tym roku będziemy zatem mogli zapłacić tej samej drużynie pokaźną sumę 35 000 euro. Oprócz corocznego wyścigu mogliśmy także skorzystać z kilku lokalnych wydarzeń, takich jak teatr, taniec i wyścigi organizowane przez naszą lokalną uczelnię”.

La padel jako pole bitwy

„Być pasjonatem i ćwiczyć padel Przez 5 lat naturalnie zdecydowałem się porozmawiać o mojej współpracy z klubami z regionu, w którym zazwyczaj gram.
Przede wszystkim wspomniałem o chęci znalezienia pomysłu na partnerstwo z Sébastienem Cornetem d'Esprit Padel w Saint-Priest. Nie tylko od razu zweryfikował pomysł, ale przede wszystkim zasugerował, żebym zrobił więcej, niż sobie wyobrażałem. Tak narodził się pomysł tej aukcji. Wszystko to było możliwe dzięki jego powiązaniom i kontaktom z markami.”

„Pala de Tapia sprzedana za ponad 1.500 euro”

„Sebastien Cornet i Joffrey Gilant właśnie przekazali nam czek na 7 euro: 080 euro w postaci darowizn od Spirit Padel oraz 4 euro z aukcji podpisanych rakiet najlepszych zawodników świata. Rakietę Tapii kupiono za 080 euro, rakiety Coello i Paquito za ponad 1530 euro”.

„Ja też mam kontakt z. Padelshot Lyon, który zadedykował dwa turnieje naszemu stowarzyszeniu we wrześniu oraz pozostałym ośrodkom Padel skontaktowano się również z regionem (w szczególności All In)”.

Publié par
Sebastien Carrasco