W Padel Magazine, oferujemy lekki i zabawny artykuł na temat sporów w padel co może cię wtedy rozśmieszyć. TO padel czasami może doprowadzić cię do szaleństwa, a niektórzy gracze są gorącokrwiści. Wszyscy mamy na myśli partnera lub przeciwnika, specjalistę od oszustw! Oto kilka typowych scenariuszy, które mogą powodować kłótnie w terenie.

1. Siatka: piłka uderzyła w siatkę przy zagrywce

Kiedy piłka uderza w siatkę po zagrywce, a powrót zagrywki jest błędem, zawodnik odbierający musi zgłosić błąd, zanim jego własna piłka wyjdzie poza boisko. W przeciwnym wypadku należy powtórzyć serwis.

2. Linie usługowe: źródło nieporozumień

Linie serwisowe służą wyłącznie do serwowania, ale czasami gracze nie zgadzają się co do tego. Tylko jedno rozwiązanie: odłożyć dwie piłki!

3. Pocisk trafił bezpośrednio w szybę

Klasyczny przypadek: piłka uderza w szybę, a następnie uderza w ziemię. Skąd wiesz, czy kula najpierw uderzyła w ziemię, czy w okno? Niełatwe ! Niepisana zasada mówi, że jeśli odbicie jest wysokie, to piłka jest dobra. Jeśli odbicie jest słabe, piłka jest faulowana. Ale ta nieoficjalna zasada nie zawsze jest niezawodna. Powtórki lub VAR na zawodach zawodowych również nie zawsze są dokładne. Najlepsze rozwiązanie: odłóż dwie piłki z powrotem.

Jarry, uczciwy oszust bullpadel pokazać

4. Podwójne dotknięcie: gdy piłka zostanie dotknięta dwukrotnie

Jeśli zawodnik dotknie piłki kilka razy przed jej odbiciem, może to spowodować kłótnię. Autor musi być uczciwy, ale czasami zdarzają się rozbieżności w tym temacie.

Podsumowując, padel to ekscytujący sport, ale jak w każdym sporcie mogą zdarzać się momenty niezgody. Najważniejsze jest, aby grać uczciwie i dobrze się bawić, nawet gdy pojawią się kłótnie.

5. Krzyk lub mówca w celu zdestabilizowania przeciwnika

W przeciwieństwie do tenisa, rozmowa z padel jest nie tylko dozwolone, ale wręcz zachęcane. Jednak niektórzy gracze czasami nadużywają tego, aby odwrócić uwagę przeciwników. Stanowi to wyzwanie dla sędziów, którzy muszą zrównoważyć stosowanie przepisów z samą naturą zawodów padel, gdzie komunikacja między partnerami jest integralną częścią gry. Karanie graczy za zbyt częste mówienie nie jest łatwym zadaniem, ponieważ mówienie jest częścią DNA gry. padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.