Jeśli, jak wspomnieliśmy wcześniej, Wydaje się, że Hiszpania bardzo szybko przekroczy poprzeczkę 100 000 licencjobiorców, zdajemy sobie sprawę, że połowa licencjonowanych graczy to w rzeczywistości weterani.

Liczba licencji wciąż rośnie

Jeśli dużo mówimy o wzroście padel w krajach europejskich, takich jak Szwecja, Włochy czy Belgia, zauważamy, że Hiszpania jest krajem numer jeden na świecie padel, nie zakończyła swojego rozwoju.

Rzeczywiście, chociaż ten sport jest już zdemokratyzowany na całym terytorium iberyjskim, gorączka w tej dyscyplinie wciąż rośnie.

Podczas gdy w 2020 roku mogliśmy naliczyć 75 548 oficjalnie licencjonowanych praktyków, 21 325 dodatkowych licencjobiorców zamknie rok 2021. Ogromna liczba w światowej kolebce padel.

Nie ma wieku na praktykę

Według badania przeprowadzonego przez FEPwydawałoby się, że weterani, czyli gracze powyżej 39 roku życia, będą w większości na torach padel.

W rzeczywistości 50.2% praktykujących urodziło się w 1986 roku lub wcześniej.

Nie jest to zbyt zaskakujące, bo chociaż padel sport wymagający dobrej kondycji fizycznej, niemniej jednak pozostaje dostępny dla wszystkich ze względu na swoją zabawną stronę i „miękkość” wykonywanych gestów.

Ten sport, który pozostaje mniej traumatyczny niż sporty zespołowe i kontaktowe, pozwala byłym zwolennikom innej dyscypliny kontynuować rywalizację, nawet gdy ich podstawowa aktywność staje się coraz trudniejsza. W ten sposób stał się ulubionym sportem seniorów.

Dla informacji, jeśli weterani stanowią połowę licencjobiorców, to gracze z kategorii tuż poniżej zajmują drugie miejsce z 30.5% (od 24 do 39 lat).

Osoby w wieku od 19 do 23 lat stanowią tylko 6% licencjobiorców, a osoby poniżej 19 lat to 13.4%.

W tej chwili zauważamy zatem, że osoby poniżej 24 roku życia stanowią zaledwie 20% licencjobiorców w Hiszpanii. To nowe wyzwanie dla FEP, które z pewnością spróbuje znaleźć strategie, aby przyciągnąć więcej młodych ludzi na turnieje padel !

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.