Esther Lasheras jest jednym ze światowych mistrzów padla. Dzisiaj w Monako opowiada nam o swojej karierze i swojej przyszłości, w której dowiadujemy się wielu rzeczy, w tym faktu, że będzie ona grać w turniejach francuskiego padla obok ...

Witaj Esther Lasheras (Saragossa, 1983), opowiedz nam o swoim przybyciu do klubu Padel Soleil.

Witam, po pierwsze, miło z tobą rozmawiać Padel Magazine !

Nic ci nie umknie, mieszkam w Monako od 3 stycznia 2017 r.

Dla tych, którzy nie znają klubu Padel Soleil, znajduje się u bram Monako i jest wyposażony w tereny 4, siłownię i szatnie oraz kawiarnię-restaurację.

Z jakich powodów opuszczasz Madryt, twierdzę Padel?

Podjąłem tę decyzję, ponieważ od września moja narzeczona Queco Catalán pracuje tutaj we współpracy z Montecarlo International Sports. Dla mnie przede wszystkim chodziło o zakończenie sezonu w Hiszpanii, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, podążę za Queco po wakacjach pod koniec roku.

Chciałbym podziękować MonteCarlo International Sports za zaangażowanie w padel, zarówno we Francji, jak i na arenie międzynarodowej za pośrednictwem Fabrice Pastor Cup, rozgrywanego w Ameryce Południowej (Arg Bra Chi). MonteCarlo International Sports obsługuje wielu graczy w wiosło i jest bardzo dobrą rzeczą dla Padela w ogóle.

Niektórzy obserwatorzy byli zaskoczeni tą decyzją, jesteś częścią najlepszej kobiety 40 Wpt, a nawet widzimy, że niektórzy z naszych najlepszych francuskich są przeciwnie ...

Od 2010 ewoluuję na obwodzie Wpt i zawsze udało mi się utrzymać mnie w czołówce 40. Chociaż kończę ten sezon na najniższym miejscu, ale dla mnie 2016 był świetną fazą nauki: pozostać obecnym i walczyć, mimo że wyniki nie poszły za mną. Przyznajmy, że w ostatnich latach poziom gry wiosłowania kobiet bardzo się zmienił i że konkurencja jest coraz bardziej zacięta.

Przybywasz do Padel Soleil z określoną misją? Czy ten klub po prostu stał się od stycznia bazą treningową?

W zasadzie idę śladami Queco, nic więcej, poza tym wszystko jest po to, żeby dobrze trenować: nienaganne wyposażenie, obecność czołowych francuskich zawodników i wybitny trener fizyczny, taki jak Yann Le Jeune. Myślę więc, że mogę utrzymać dobry poziom szkolenia i rozpocząć pracę, biorąc pod uwagę, że padel kwitnie we Francji.

Co więcej, na scenie międzynarodowej istnieje pewna muskość: zawodnicy, trenerzy, kluby, to cały sektor, który wydaje się w pełnym rozkwicie.

Tak, padel rośnie, a ekspansja jest szczególnie zauważalna w Europie.

Bardzo ważne jest zintegrowanie nowych narodów ze społecznością międzynarodową. Stopniowo sport i społeczeństwo rosną dzięki nowej infrastrukturze i globalnej dynamice, która obserwuje go od kilku lat.

Jakich argumentów użyłbyś, gdybyś przekonał jednego ze swoich kontaktów do wypróbowania międzynarodowego doświadczenia?

Powiem im, że osobiście i sportowo, jest to właściwy moment. Przeciwnie, jest wiele rzeczy do zrobienia poza Hiszpanią. Kraje są wyposażone w boiska do gry w padla, coraz więcej graczy nie mówiących po hiszpańsku stawia pierwsze kroki na profesjonalnym torze padel.

Padel się zmienia i wkrótce padel będzie znacznie bardziej międzynarodowy niż jest teraz.

Jesteśmy w okresie, w którym oprócz odkrywania padla rozwijamy go dzięki naszym osiągnięciom uzyskanym w Hiszpanii.

Jakie są Twoje sportowe cele na sezon 2017-2018? Czy zamierzasz dostosować się do WPT?
Czy będziemy mieli okazję zobaczyć, jak ewoluujesz w turniejach FFT?

Moim głównym planem jest dokładne szkolenie, ponieważ 2016 nie zawsze było możliwe i dlaczego nie zagrać w WPT; ale od Monako wygląda to na trudne finansowo.

Na francuskie turnieje właśnie dostałem licencję FFT i zamierzam grać w jak największej liczbie turniejów ... Będę także grał w Mougins z Virginie Pironneau, nawiązaniem do francuskiego wiosła dla kobiet.

Czy miałeś czas na nawiązanie kontaktu z niektórymi z trójkolorowych graczy obecnych w południowo-wschodniej części kraju?

Spotkałem kilku: Jérémy Scatena, Max Moreau, Jeremy Ritz, Laurent Bensadoun i Virginnie Pironneau. Miałem większy kontakt z Moreau i Scateną, z którymi mogłem się fizycznie przygotować. Zazdrość i motywacja są obecne.

Po stronie amatorskiego padla jesteśmy mile zaskoczeni poziomem wyświetlanym w klubie, istnieje spory potencjał, na pewno poziom gwałtownie wzrośnie.

Wywiad przeprowadził Jean-Marc Hérard - Padel Buzz

Esther Lasheras on line:
@EstherLasheraspadel (strona sportowca na Facebooku)
@EstherLasheras (Twitter i Instagram)
Jean-Marc Herard

Jean-Marc Herard jest kronikarzem Padel Magazine międzynarodowo. Barcelona oferuje nam bardziej międzynarodową wizję padel w tym jego kronikę Padel Brzęczeć. JMH jest skanerem padel Świat.