Tutaj już 5 lat tragicznej śmierci Eliasa Estrella w wypadku drogowym. I świat padel nadal opłakuje jeden z najjaśniejszych klejnotów.

Cudowne dziecko padel Argentin

Pochodzący z Rosario w Argentynie Elias jest dzieckiem, które dotyka wszystkich sportów i wyróżnia się swoimi umiejętnościami, a także rakietą w dłoni jak piłką w stopie. Jak wielu młodych ludzi z Rosario, najpierw marzy o śledzeniu losów Lionela Messiego, zanim poświęci się wyłącznie padel w wieku 15 lat.

Bardzo szybko, staje się lokalnym punktem odniesienia dla swojej kategorii wiekowej a nawet staje się numerem 1 wszystkich drużyn, do których należy, czy to w swoim klubie, czy w wyborach krajowych. Dotarłem na szczyt padel Argentyńczyk w wieku zaledwie 17 lat, postanowił w 2012 roku wyruszyć na przygodę WPT u boku swojego rodaka Juana Cruz Belluati.

Obiecujący początek WPT

Przekonana jest wówczas prasa argentyńska, trzyma w niej tego, który będzie przyszłym numerem 1 na świecie, inaczej być nie może. Elias Estrella jest tam opisany jako "cudowne dziecko swojego sportu, pełne klasy i charyzmy, która poprawia się dramatycznie z dnia na dzień ”.

elias estrella zacisnęła pięści

Po dwóch sezonach na wybrzeżu Belluati Estrella zdecydowała się w 2015 roku połączyć siły z Andrésem Britosem. Razem będą mieli wspaniały sezon, szczególnie przez to naznaczony Mistrz Malagimłody dublet NOX dociera do 1/8 finału oferując spektakularną i orzeźwiającą grę. Akt urodzenia, obietnica na przyszłość.

Skontaktował się z nim dokładnie pod koniec sezonu objawień jego idol Gabriel Reca, który zagra z nim w sezonie 2016. 40-letni Reca dostrzegł w Eliasie Estrelli idealnego towarzysza, który dałby mu ten mały impuls, którego potrzebował. Powiedział o Estrella w ten sposób: „To bardzo kompletny zawodnik, doskonały technicznie, szybki i mający wielką siłę uderzeń. Zajmuje dużo ziemi i ma wspaniałą przyszłość, jestem pewien, że będzie jednym z najlepszych."

Zepsuty los

Przepełniona iluzjami Estrella wraca do kraju w okresie świątecznym, aby cieszyć się rodziną, czekając na początek nowego sezonu. Ale los przyszedł nagle, aby przypomnieć nam, że wszyscy po prostu przejeżdżamy.

Chociaż musiał jechać do Paragwaju na wystawę, Elias Estralla brał udział w strasznym wypadku drogowym ze swoim przyjacielem Martinem Di Nenno, 16 stycznia 2016. W przeciwieństwie do Martina Elias nie przeżył tego wypadku. Miał zaledwie 20 lat.

Minęło pięć lat od tego tragicznego dnia, w którym losy wschodzącej gwiazdy padel zepsuł się. Wschodząca gwiazda zmieniła się w spadającą gwiazdę i cała rodzina padel opłakuje tego utalentowanego i sympatycznego chłopca, który dał wgląd w najpiękniejsze obietnice.

Dziedzictwo do świętowania

Nawet dzisiaj świat padel nie zapominajcie o tym dzieciaku z Rosario, który umiał wyróżniać duchy zarówno swoją jakością na korcie, jak i swoją hojnością, pokorą i radością życia na zewnątrz. Wyrazy uznania dla Eliasa Estrelli są kontynuowane, czy to w Argentynie, ale także w Hiszpanii.

Z okazji ostatniego Mistrza, który odbył się na Minorce, można było więc zobaczyć nazwisko Eliasa Estrella wyeksponowane wielkimi rozmiarami na ścianach jednego z największych klubów na wyspie. W Padel Indoor Granollers, na obrzeżach Barcelony, klub, w którym szkolił i udzielał lekcji dzieciom, powstało mini muzeum ku jego pamięci.

WPT również honoruje pamięć Eliasa, przyznając nagrody tytułowe trofeum dla gracza wyznaczonego jako objawienie sezonutrofeum otrzymane w szczególności przez Juan Lebron w 2019 roku .

elias estrella reverse

Malick N'diaye padel felietonista

Jeśli tenis jest sportem, który doprowadza cię do szaleństwa, pomnóż to szaleństwo przez 2, a otrzymasz padel.

Emigrant z Malagi, pasjonat sportu i fotografii, Malick od razu zakochał się w padel. Jeśli nie możesz go znaleźć na krótkiej przerwie, jego „bandeja”, On prawdopodobnie będzie wędrował z GoPro w ręku.