Francuska Federacja Tenisowa ogłosiła zawodników, którzy będzie stanowić kadrę Francji na Mistrzostwa Europy Padel 2024 w Cagliari (Włochy). wyjaśnił Robin Haziza Padel Magazine powody tych wyborów.

Brak debaty w przypadku pierwszych 6 wybranych

„Wyboru dokonano w następujący sposób. Brak debaty na temat pierwszych sześciu wybranych, a mianowicie Alix, Léi, Carli, Jess, Charlotte, Soubrié i Lucile.

Wtedy znalazło się pięć dziewcząt, które mogłyby powalczyć o dwa miejsca. I należy podkreślić, oznacza to, że średni poziom wzrasta i że coraz więcej zawodników daje sobie środki, aby grać, występować i pewnego dnia znaleźć się w francuskiej drużynie.

Nie zabrakło oczywiście Fiony Ligi i Camille Sireix. Następnie rywalizowały ze sobą Louise Bahurel, Wendy Barsotti na prawej stronie i Élodie Invernon na lewej stronie, wiedząc, że Louise może grać również na lewej stronie.

W przypadku Louise wspólnie z Benjaminem Tisonem i Pablo Aymą czuliśmy, że jest dla niej trochę za wcześnie, zwłaszcza jeśli chce zająć pozycję po prawej lub lewej stronie. Po kursie wydawało nam się logiczne włączenie go do pierwszego kursu, ale na Mistrzostwa Europy było jeszcze trochę za wcześnie.

Liczymy na nią w przyszłości tak szybko, jak to możliwe, ale będzie to zależeć od jej wyników, zdolności do pracy, a w szczególności poprawy sylwetki. Wendy miała bardzo dobry początek sezonu, grając dużo na arenie międzynarodowej.

Na nieszczęście dla niej Fiona również spisała się bardzo dobrze, nie tylko we Francji, ale także na arenie międzynarodowej. Wszyscy znamy uśmiech Fiony podczas meczów na wysokim poziomie i jej umiejętność nigdy nie zawieść francuskiej drużyny. Fiona ma zatem tę historię we francuskiej drużynie na swoją korzyść. Jeśli chodzi o Élodie i Camille, wybór był równie trudny jak w przypadku Wendy i Fiony.

Zespół Robina Hazizy z Francji

„Postawiliśmy na nowość”

„Mimo to postawiliśmy na nowość. Elodie grała dużo w tym sezonie, ale bez przekonujących wyników. Camille wnosi nową świeżość, dużo trenuje i ma dobry projekt, podobny do Élodie.

Jednak zarówno we Francji, jak i na arenie międzynarodowej radziła sobie lepiej, uzyskując lepsze wyniki niż Élodie.

Nie chodzi o to, żeby powiedzieć Élodie, że jej przygoda z francuską drużyną dobiegła końca, ale o pracę na kolejne wydarzenia i Mistrzostwa Świata. Zdecydowaliśmy się na coś nowego z zawodnikiem, który czuje się bardzo dobrze przy siatce, jest waleczny i ma cechy podobne do graczy takich jak Carla czy Alix, gdy dopiero zaczynali.

Dlatego logiczne było dla nas zintegrowanie Camille z francuskim zespołem. Efektem końcowym jest bardzo mocny zespół. Z Alix Collombon i Léą Godallier, Carlą Touly i Jessicą Ginier mamy dwie bardzo dobre drużyny na czele. Mamy także Charlotte Soubrié i Lucile Pothier, które w przeszłości zajmowały miejsca 1 lub 2 we francuskiej drużynie, ponieważ Charlotte zawsze grała z Alix, a Lucile z Jessem nigdy nie zawiodła francuskiej drużyny.

Mamy więc bardzo interesującą trzecią parę. Fiona i Camille również mają swoją rolę do odegrania. Fiona może szukać miejsca startowego, a Camille musi być gotowa wkroczyć w każdej chwili. Moim zdaniem mamy grupę pełną doświadczenia, świeżości, nowych rzeczy i ciężko pracującą, z zawodnikami, którzy dużo trenują i dużo grali w tym roku. To bardzo pozytywne.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.