Wiele klubów, graczy i liderów projektów Padel zadaje nam wiele pytań na temat treningu Padel, zasad administracyjnych itp.
Fabien Boudet, dyrektor federalnego życia FFT, powraca na wszystkie pytania zadawane przez internautów.

Padel Magazyn - Jak dołączyć do FFT dla klubów Padel?

Fabien Boudet - Tworząc stowarzyszenie prawne 1901, jak dla klubów tenisowych. Nie ma w tym nic nowego.

Z drugiej strony najważniejszą wiadomością i tym, gdzie ostatnio zmieniły się nasze statuty, jest zezwolenie dla FFT dla prywatnych klubów. Muszą zbliżyć się do swojej ligi regionalnej, ale ogólne wzmocnienie jest rodzajem przynależności.

Rzeczywiście, prywatny klub jako klub miejski może być podłączony do FFT. Prywatne kluby nie będą już musiały tworzyć stowarzyszeń sportowych, aby dołączyć do FFT dzięki upoważnieniu, które zawiera pewne ograniczenia dla prywatnych klubów, ale które ogólnie przyjmują warunki i cele przynależności.

Jaki jest jego koszt?

Bardzo marginalna jak na klub. Koszt jest bardzo niski i nie powinien hamować klubów. Doradcy ds. Rozwoju klubów w ligach regionalnych są uprawnieni do pomagania klubom w zrozumieniu, w jaki sposób działają.

Internauci, przedsiębiorcy, zawodnicy i kluby wyrazili swoje niezadowolenie z braku widoczności treningu padel ....

Jest to w tej chwili problem, ponieważ wiemy oczywiście, że wiele klubów Padel boryka się z problemem legalności w nauczaniu Padel, gdy z natury mają wszystkie umiejętności i umiejętności starszeństwo w promowaniu i nauczaniu padla w swoim klubie.

FFT aktywnie pracuje nad tym punktem, aby znaleźć korzystną alternatywę dla wszystkich klubów. Problem polega na tym, że nie jesteśmy sami. Rzeczywiście wszystko przechodzi przez Ministerstwo Sportu. Jest to departament, który wydaje zezwolenia i zatwierdza dany dyplom. Na razie jest tylko certyfikat tenisa, który pozwala na legalną naukę gry w padla.

Powoduje to problemy z 2:

=> Po pierwsze, tenisowy BE najczęściej nie jest graczem padla i jest kompetentny do nauki gry w padla.
W związku z tym zaoferujemy opcjonalny trening Padel w formowaniu państwowego certyfikatu tenisa. Będzie to wyglądało jak moduły. To dość proste, ponieważ kręgosłup już istnieje.

=> Co zatem zrobić z tymi, którzy nie mają tenisa BE?
W tej chwili nie mamy odpowiedzi. FFT pracuje nad tym tematem. Musimy jednak znów wiedzieć, że FFT nie jest osamotniona w podejmowaniu decyzji. Myślimy o stworzeniu dyplomu Padel.

Czy nie możemy na przykład uznać uznania dyplomów między Francją a Hiszpanią?
To bardzo skomplikowane. i tutaj również nie jesteśmy sami w podejmowaniu decyzji. Przypominam, że Ministerstwo Sportu musi wyrazić zgodę. I wcale nie jest to łatwe, nawet jeśli rozumiem, że dyplomy wymienione na przykład jako hiszpańskie monitory mogłyby znaleźć swoje miejsce we Francji.

Problem uznawania dyplomów nie dotyczy jednak tenisa i wiosła. Moglibyśmy porozmawiać o problemach związanych z rozpoznawaniem, na przykład w środowisku medycznym i tak dalej.

Mówiąc bardziej ogólnie, potrzebujesz dyplomu państwowego. To francuskie prawo. Jeśli autokary go nie mają, będą nielegalne.

Rozumiem, że jest niecierpliwość. FFT jest piękną strukturą, ale jest duża, więc musimy zostawić czas.

Przypominam, że wykonujemy już dużo pracy z tym polem do padla w Roland Garros i organizacją mistrzostw Francji.

Mówiłeś o oczekiwaniach graczy i klubów ...

Czujemy to szaleństwo. to oczywiste. Gdy tylko FFT zintegrowała padel ze swoim statutem, poczuła, że ​​istnieje znaczny potencjał w jego rozwoju. Postaramy się zrobić wszystko, aby spełnić te oczekiwania. Ale musimy robić rzeczy poważnie i musimy zrozumieć, że nie możemy wykonać pracy, której nie wykonały poprzednie instytucje odpowiedzialne za padel w ciągu kilku miesięcy.

Czy w ostatniej fazie mistrzostw Francji wiemy więcej na temat decyzji o miejscu?

Na razie nie, są ślady i nie podjęto żadnej decyzji. Kluby muszą spełniać bardzo szczegółowe specyfikacje.

Ale klub musi oferować boiska halowe.

Jeśli chodzi o licencję na padel, to będzie to samo, co w tenisie?

Licencja obejmowała tenis, padel i tenis plażowy. Dzięki licencji możemy mieć różne rankingi 3. Licencja jest udzielana tylko jednej osobie. Jest nominalny. Ale oczywiście, jeśli licencjobiorca ćwiczy te sporty 3, będzie miał ranking tych sportów 3. Jest to z pewnością ogromny atut.

Czy są jakieś dotacje lub dotacje dla Padel, a zwłaszcza dla przedsiębiorców?

FFT nie pomaga bezpośrednio. Z drugiej strony wiemy, że ligi, które otrzymują fundusze z FFT, mogą wykorzystać te pieniądze na promocję padla. Niektóre ligi już powiedziały, że będą miały politykę rozwoju tego sportu (uwaga: https: //padelmagazine.fr/jean-luc-tenedos-5000e-par-terrain/)

Pomoc ta jest przyznawana głównie klubom miejskim?

Raczej tak. Ale to ligi zarządzają własną polityką. Jeśli chodzi o FFT, nie ma konkretnej pomocy dla padla. W każdym razie nie ma go w porządku obrad.

Wywiad przeprowadził Franck Binisti
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.