pierwszy Puchar Pastora Fabrice 1000 sezonu, który odbył się w tym tygodniu w Sewilli, zakończył się zwycięstwem Alejandro Urzoli i Oscara Guirala. To trofeum dla lokalnej pary jest również synonimem wild-card dla Turniej główny Santander Sevilla Master które odbędzie się w tym tygodniu w Las Setas.

W przeciwieństwie do swoich rodaków Alfonso Sancheza i Daniela Blanco w finale Andaluzyjczycy odnieśli zwycięstwo po pełnym zwrotów akcji spotkaniu. Pierwszego seta wygrały po serii przełamań i perfekcyjnie rozegranej decydującej partii (7:0).

W drugim secie Sanchez i Blanco prowadzili 4:1. A para Saragossy była w stanie wystarczająco zacieśnić grę i wykorzystać fizyczne usterki Guirala, aby wrócić na szczyt na tablicy wyników.

W ostatnim akcie nikt nie odpuścił sobie obsługi i nerwowość wzrosła. Dopiero w dziesiątym i ostatnim meczu Sevillianom udało się odskoczyć i przed własną publicznością ogłosić zwycięstwo. Urzola i Guiral dołączają zatem do Santander Sevilla Master, gdzie będą mogli walczyć z 31 innymi drużynami podczas jednego z najbardziej prestiżowych turniejów na torze A1. Padel.

Dziś na kortach klubu Rio Grande kończą się kwalifikacje Santander Sevilla Master. Do zdobycia są jeszcze dwa bilety dla par, które dobrze sobie poradzą w tabeli, w której rywalizowały 84 drużyny. Mecze finałowe rozpoczną się jutro w Las Setas.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!