Druga część z naszego wywiadu z Prezesem American Padel Tour, Fabrice Pastor. Cofa się z powodów, które doprowadziły go do powrotu do branży padel. Bez objazdu potępia według niego „pewne dryfy World Padel Tour, które bolą Padela".

Pierwsza część wywiadu: ICI.

  • 2 lata temu powiedziałeś, że padel się skończył. A oto znowu…

To był skomplikowany czas. Powiedziałbym nawet rozczarowanie. Bolał mnie projekt, który realizowałem, ale także, a szczególnie niektórzy gracze, którzy zapłacili za wolność myślenia w 2019 r. za wsparcie mnie.

APT jest przeciwieństwem europejskiego obwodu zawodowego. Ponieważ właśnie stawiamy na swobodę graczy i jakość naszych testów. Zmuszamy ludzi do przyjścia i zabawy na naszym torze.

Byłem bardzo poruszony działaniami niektórych. I powiedziałem sobie, że nie zasługuje na kłopot, że tak bardzo sobie na to inwestuję.

Wydaje się, że są tylko głupcy, którzy nie zmieniają zdania. A potem wiesz, jak bardzo pasjonuję się tym sportem. Miałem wielkie wsparcie, takie jak prezydent Federacji Meksykańskiej Omar Villavicencio, obecnie wiceprezydent CAPF i APT.

  • Kiedy mówisz o graczach, którzy zapłacili za wolność myśli, co dokładnie masz na myśli?

Nie będę cytował zawodników, którzy mnie wsparli 2 lata temu, aby zobaczyć start międzynarodowej trasy Padel Tour w 2018 roku. Nie mogę, wprawiłoby to ich w zakłopotanie.

Mogę jednak powiedzieć, że jestem zgorszony metodami World Padel Tour.

Gracze, którzy wsparli International Padel Tour, zapłacili grzywnę w wysokości 12% od wygranych w 2019 roku. Czy zdajesz sobie sprawę ze skandalu?

Wracając do poprzedniego pytania, jestem zaskoczony, że profesjonalni gracze nie reagują na to wszystko.

I właśnie w Amercian Padel Tour chcę położyć kres temu systemowi. Mogę już powiedzieć, że gracze z WPT pochodzenia latynoamerykańskiego zastanawiają się, czy warto jechać do Europy, gdy mają profesjonalny tor w domu.

Mamy nawet europejskich graczy, którzy myślą o wypróbowaniu przygody w Ameryce.

  • APT poza Ameryką, możliwe?

Wszystko jest możliwe. I mamy już prośby, w tym w Europie. APT chce stać się bardzo dużym profesjonalnym obwodem. I tak już jest w Ameryce. Dzięki naszej pracy, inwestycji, grupie, wszystko jest możliwe, ponieważ myślimy przede wszystkim o zainteresowaniu graczy.

  • Czy APT może stać się tak wielkim globalnym punktem odniesienia, gdy w zeszłym roku zobaczyliśmy FIP i WPT…

Dziękuję, że zadałeś mi to pytanie. Odpowiem na inne pytanie: czy nie uważasz teraz tego zbliżenia między FIP a WPT za podejrzane?

Ustawiłem APT. A teraz się zgadzają. Można by pomyśleć, że to dobra rzecz. Ale niefortunnie jest, gdy znamy powody.

Nie bądźmy hipokryzją, te dwie instytucje zawsze były w konflikcie. FIP jest pogrążony w swoich problemach instytucjonalnych, WPT chce zareagować, aby zapobiec zniknięciu obwodu, podobnie jak Padelpro Tour.

Dlatego próbują znaleźć paradę przeciwko APT. Ale dobrą wiadomością jest to, że ich przerażam. Znowu

  • Czy nie możemy powiedzieć, że połączenie światowego rankingu na przykład między FIP i WPT jest dobrą rzeczą?

Jeśli jest to pozytywne dla padla i graczy, tym lepiej. Przepraszam za zarysy i pozasportowe powody tego zbliżenia między FIP a WPT. Jeśli fakt, że stworzono APT, umożliwia przesunięcie linii w Europie, jest to dla mnie już zwycięstwo.

Przepraszam, że nawiązałem do tej równoległości z moją przygodą z The International Padel Tour. Ale przypomina mi o czasach, w których World Padel Tour musiał się poddać i dać nieco więcej graczom, ponieważ chciałem uruchomić IPT. Nawet jeśli nie mogłem dojść do końca, jestem szczęśliwy, że gracze byli w stanie zmusić WPT, aby uzyskać więcej dzięki IPT.

Wiesz, tylko dlatego, że profesjonalni gracze w Europie nie muszą milczeć ani grzywny, nie oznacza, że ​​są ślepi.

Różnica polega na tym, że APT jest rzeczywistością. Obwód zostaje uruchomiony i nic nie może go zatrzymać. Jest miejsce dla wszystkich. Przyjdź i skosztuj American Padel Tour.

  • Kolejny temat pojawia się w Argentynie: America Padel Tour stworzony przez argentyńskiego Lisandro Borgesa

Lisandro Borges jest blisko World Padel Tour. Wydaje mi się, że nie trzeba iść dalej w objaśnieniach.

Znów próbują mi przeszkodzić. Co za smutek! Czy możesz mnie zostawić w spokoju i pomyśleć o Padel?

Chciałbym tylko przypomnieć, że jedynym prezydentem Argentina Padel Federation jest Oscar Nicastro.

W Argentynie podpisaliśmy umowę z AJPP (Associación de Jugadores Profesionales de Padel) pod przewodnictwem Mariano Lasaigues (nowy dyrektor generalny APT) oraz z APA (Associación de Padel Argentina).

Ponadto jest to APA, który jest uznawany przez Międzynarodową Federację Padel, dopóki nie zostanie udowodnione inaczej.

Tak więc wszystko jest w porządku z Argentyną.

  • Kończymy z Mistrzem Acalpulco, test zostanie rozegrany w ciągu dnia?

W przypadku Acapulco jesteśmy w bliskim kontakcie z Grupą Pegaso, która jest organizatorem Acapulco APT 500. Turniej tenisa rozgrywany wieczorem, zagramy między 9:00 a 18:00 mecze w Padel.

Przeczytaj pierwszą część wywiadu TUTAJ

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.