Prezes obwodu A1 Padel Fabrice Pastor odpowiadał na codzienne pytania El Mundo z okazji partnerstwo podpisane z New York Yankees. Ta umowa, która pozwoli biznesmenowi z Monako być w centrum rozwoju padel zawodowy w Stanach Zjednoczonych, jest symbolem wojny toczonej za kulisami między głównymi aktorami padel.

Podczas gdy sport rozwija się na całym świecie na poziomie amatorskim, trzy profesjonalne tory (World Padel Tour, Premier Padel i A1 Padel) nieustannie stawiają przeszkody na wszystkich poziomach: konflikty między graczami, markami, menedżerami, promotorami wokół kwestii pieniędzy i władzy.

"Nie rozumiem sekciarstwa, mówi Fabrice Pastor. Teraz mówią, że nie ma wyłączności, ale gracze podpisują 25-letnie kontrakty z torem. Co to jest ta głupota? Gracz podpisuje się, ponieważ pieniądze można szybko zarobić, taka jest kultura dolara. Robimy różne rzeczy, nie zabraniam moim zawodnikom udziału w innych turniejach."

W tym wywiadzie prezes A1 Padel atakuje w szczególności Nassera Al-Khelaïfiego, prezydenta Paris-Saint-Germain, ale także i przede wszystkim głównego promotora Premier Padel, tor finansowany przez Katar z niezrównaną nagrodą pieniężną: „Nie musieliśmy nikogo kupować ani reklamować skandalicznych cen. W zeszłym roku Premier ogłosił 12 turniejów i rozegrał 4 z nich (od redakcji: 8). W tym roku ogłosili 15, a ich harmonogram ma 8. Ponieważ ja próbuję budować, inni po prostu starali się utrzymać monopol i monopol już nie istnieje."

Warto zaznaczyć, że jeśli wierzyć pogłoskom o wchłonięciu tzw World Padel Tour przez Premier Padel, oznaczałoby to, że prezes QSI i prezes A1Padel reprezentowałby padel profesjonalny. Na razie relacje między dwoma mężczyznami nie wydają się być pod znakiem dyskusji.

„To uliczna mafia!”

Biznesmen z Monako ma jasne stanowisko w sprawie obecnej sytuacji w kraju padel profesjonalista: chce zunifikować obwody, aby osiągnąć ogólny ranking graczy, ze światowym Top 10, który byłby niepodważalny, w przeciwieństwie do dzisiejszego. Potępia jednak manewry stosowane przez jego przeciwników w celu utrzymania kontroli nad graczami:

"Jak możesz uniemożliwić zawodnikowi zrobienie pokazu lub posiadanie sponsora? Próbują nas uciszyć, a nie jesteśmy na sprzedaż za kilka pesos. Niektórym graczom z mojego obwodu zaproponowano kontrakt odpowiadający trzem loteriom i odmówili."

The Monegasque prosi graczy o reakcję poprzez utworzenie globalnego stowarzyszenia, które mogłoby przemawiać do wszystkich, ale precyzuje, że nie jest to możliwe z powodu presji, jaką marki i kontrakty wywierają na te kobiety i mężczyzn, którzy nie są wolni w swoich wyborach zawodowych według niego:

"Niektóre marki jadą do Argentyny, zabierają najskromniejszych chłopców do Madrytu, płacą marne grosze, 300 euro, a jeśli jutro ktoś po nich przyjedzie, proszą o klauzule wyjścia w wysokości 100 000 euro. Szkoda. Nie są darmowe."

10.000 sądy padel w USA

Gniew prezesa A1 Padel jest namacalny, pomimo złotej umowy, którą właśnie podpisał z Yankee Global Enterprises, grupą odpowiedzialną za New York Yankees w MLB. To partnerstwo ułatwi priorytetowe ustanowienie A1 w Stanach Zjednoczonych, w szczególności turniej w Nowym Jorku i jeden w Miami w zimie.

Fabrice Pastor planuje również zbudować około „5.000 do 10.000 kortów padel w całym kraju [...] Będą mieli NFL, MLB i będą mieli „A1Padel"„. Ambicje Monako nie mają granic, ponieważ teraz się liczy”wskoczyć do samolotu do Azji i być najlepszym lub jedynym torem na świecie„. Walka w nadchodzących czasach zapowiada się zacięta o dolary, strategie rozwoju, zakulisowe wpływy, ale przede wszystkim o dolary...

Odnaleźć cały wywiad na stronie El Mundo.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!