Fabrice Pastor: „FIP wywiera presję na burmistrzów…”

Fabrice Pastor iAPT Padel Wycieczka kontynuuj swoją drogę. Obwód rośnie niezależnie od jakiegokolwiek wsparcia ze strony Międzynarodowej Federacji Padel. Obecny na Teneryfie Monegasque wyjaśnia sytuację i wydaje kilka ekskluzywnych rozwiązań dla przyszłości APT.

Sukces na Wyspach Kanaryjskich

Lorenzo Lecci Lopez: Witaj Fabrice, jak się masz?

Pastor Fabrice:„Bardzo dobrze, jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy promotorów. To nasz pierwszy raz tutaj na Wyspach Kanaryjskich i mieliśmy bardzo mało czasu na organizację turnieju. Podpisaliśmy na 3+2 lata i przyjechaliśmy, aby zostać.”

Lorenzo Lecci Lopez: Dużo imprez odbywaliśmy w bardzo spektakularnych miejscach (Las Setas, Casino de Monte Carlo, River Plate…), czy jest pomysł, aby robić piękne imprezy z estetycznego punktu widzenia?

Pastor Fabrice:„To prawda, że ​​i tutaj jesteśmy w małym raju. Gracze są zachwyceni. W przyszłym roku będzie znacznie większy i będzie miał 2000 osób. Codziennie jest pełna, ale jest za mała”.

Start sezonu 2023 od 5 stycznia!

Lorenzo Lecci Lopez: Wiem, że macie jakieś wieści do ogłoszenia na przyszły sezon…

Pastor Fabrice:„W przyszłym roku APT Padel Wycieczka rozpocznie się w styczniu (od 5 do 12) o godz Punta del Este (Urugwaj). To coś ciekawego, ponieważ rozmawialiśmy z graczami o tym, że tak naprawdę nie ma już przedsezonu. Tygodnie, które czasami zdarzają się między turniejami, to tygodnie, z których musisz skorzystać, aby trenować. APT chce istnieć od stycznia do grudnia”.

„Punta del Este jest jak wyjazd do Saint-Tropez lub Monako w połowie lipca”.

We Włoszech, pomimo FIP

Lorenzo Lecci Lopez: W nowym kalendarzu widzieliśmy pojawienie się turnieju w Turynie.

Pastor Fabrice:„Tak, w Turynie będzie z rodziną Elkann i Lapo Elkannem. Bardzo trudno było potwierdzić wydarzenie we Włoszech. „Dzięki” Międzynarodowej Federacji żałowaliśmy, że nie mogliśmy zrobić ani Mediolanu, ani Rzymu. Uważam, że FIP powinien być tam, aby sport się rozwijał, a robi dokładnie odwrotnie. Wygląda na to, że trzeba być z pewnego toru, aby móc zorganizować turniej we Włoszech, co wydaje mi się śmieszne, ale dla nich szkoda. To sprawia, że ​​żal mi włoskich graczy.

Lorenzo Lecci Lopez: Czy możemy powiedzieć, że FIP uniemożliwił APT zorganizowanie imprezy we Włoszech?

Pastor Fabrice:„Międzynarodowa Federacja i Włoska Federacja Tenisowa wywierały presję na burmistrzów obu miast, aby APT nie mógł tam grać. Gracze i prasa muszą zdać sobie sprawę z tego, co się dzieje. Tylko ja o tym mówię. Może nie jest to zbyt formalne, ale musimy o tym porozmawiać. Federacje są po to, by rozwijać ten sport, a nie po to, by zdobywać pieniądze czy zawierać umowy handlowe. Myślę, że to dramatyczne”.

„Nikt nie zatrzyma APT Padel Okrągły. Będziemy we wszystkich krajach, które nas chcą. Dotrzemy do 18 krajów, co jest ogromne. Będzie wiele turniejów, w których pojawią się również nowi gracze z innych obwodów, takich jak tutaj na Teneryfie.

Jeśli mówisz po hiszpańsku, oto wywiad po hiszpańsku:

Publié par
Lorenzo Lecci Lopeza