Prezes APT Padel Tour, Fabrice Pastor, spogląda wstecz na wiadomości padel. Wskazuje na FIP jako głównego winowajcę niezgody w padel i ma nadzieję na reakcję członków Międzynarodowej Federacji”aby to zachowanie mogło się zatrzymać".

FIP dzieli? Jaki cel ?

Pastor Fabrice: FIP, ze swoim ekstremalnym nastawieniem do bycia na stałe ekskluzywnym, przekreśla nasze szanse na zostanie sportem olimpijskim w 2028 roku.

Jest epicentrum większości konfliktów w sporcie. I to smutne, bo myślę, że aktorzy są gotowi do współpracy. Ale zamiast odgrywać swoją rolę, mianowicie próbować uporządkować i ujednolicić różne obwody, dzieli aktorów.

Wierzę w jedność w naszym sporcie, ciągle to powtarzam. Niestety na razie wybieramy drogę klanów i małych historii. Musimy uzyskać co najmniej ujednolicony ranking, aby ułatwić wszystkim graczom wybór turniejów. Postawmy się na chwilę w sytuacji graczy i organizatorów i wyobraźmy sobie złożoność tego wszystkiego: które turnieje, które tory, które punkty...

Jak można oczekiwać, że międzynarodowy organ tak poważny jak Międzynarodowy Komitet Olimpijski, pomimo bliskości, udogodnień i powiązań, które Luigi Carraro ma dzięki swojemu ojcu, byłemu burmistrzowi Rzymu, byłemu włoskiemu ministrowi i wybitnemu członkowi Komitetu Olimpijskiego, akceptuje tak wiele amatorstwo?

Nasz sport kwitnie, myślę, że bycie częścią rodziny olimpijskiej jest dojrzałe, ale nie w tak niestabilnym i niezdrowym środowisku. Co za wstyd i co za strata czasu!

„FIP powinna reprezentować nas WSZYSTKICH”

PM: FIP, promując tylko jeden tor (najpierw WPT, a teraz) Premier Padel) narażać szanse padel być na Igrzyskach Olimpijskich w 2028 roku?

PF: Tak, oczywiście, szkodzi to wszystkim w padel ! Szkoda, że ​​nasza międzynarodowa federacja robi interesy na plecach kibiców, klubów, organizatorów i własnych członków.

Powinien reprezentować nas „WSZYSTKICH” i promować wszystkie obwody. Ale nie, po raz kolejny, co ukrywają przed nami jego główni przywódcy?

Czy Luigi Carraro może posunąć się tak daleko, by zadecydować o losie wszystkich tych profesjonalnych graczy i zmusić ich do grania tylko na jednym torze? Najpierw to World Padel Touri z dnia na dzień, to Premier Padel. Kto jeszcze będzie jutro?

Zobacz, co wydarzyło się ponownie ostatnio w związku z Młodzieżowe Mistrzostwa Europy : nadmierna polityka! Gdzie jest zainteresowanie padel ?

Jestem przeciwny wyłącznemu FIP, na tym się kończy. Jestem całkowicie za graczami, którzy mogą wybierać trasy i turnieje, w których chcą grać, jako zunifikowany pakiet z pojedynczą tabelą liderów.

PM: Czy Luigi Carraro musi wybierać między? Premier Padel a FIP?

Dziś Prezydent FIP pracuje dla Premier Padel. Lepiej, że jest częścią zarządu Premier Padel, prywatna struktura z siedzibą w Katarze. Co więcej można powiedzieć?

Sam zobacz:

  • Nagle, bez uprzedzenia, pod koniec grudnia, zrobił zwrot w twarz. Przechodzi z WPT do Premier Padel.
  • Chociaż w zeszłym roku w Katarze odbyły się już Mistrzostwa Świata i kolejne zawody, które miały na celu uruchomienie nowego toru FIP, mamy drugi Puchar Świata w Katarze. I to pomimo obecności innych kandydatów, zwłaszcza z Walencji.
  • Nasze turnieje APT Padel Tour został odwołany we Włoszech z powodu negatywnej presji ze strony Luigiego Carraro i Włoskiej Federacji Tenisowej.

Czy konsultuje się z członkami FIP wszystkie najważniejsze wydarzenia międzynarodowe? Czy mamy przejrzystość co do tego, kto co robi, kto co powiedział? Dlaczego prezes FIP? czy twoje mikrofony nie odpowiadają na twoje pytanie? dotyczące akcji FIP w Premier Padel i jego organizacja? A dla kogo obowiązek przejrzystości? Co robi w zarządzie niejaki Diego Miller, członek zarządu FIP? Premier Padel ? A przypominam, że jest to były wiceprezes FIP za czasów drugiego Włocha, Daniela Patti...

Wróćmy do Włoch: dzięki Luigi Carraro nie będziemy mieli APT Padel Tour w tym kraju. I naprawdę tego żałuję, bo było wszystko do robienia bardzo pięknych rzeczy. Kim są ofiary: gracze i padel ogólnie. Chociaż FIP nie przychodzi, aby porozmawiać z nami o dobru graczy… być może kilku graczy. Jego mowa jest śmieszna.

Luigi Carraro ma misję: promować swój obwód Premier Padel. Inni nie istnieją, tak to jest.

PM: Jakie są rozwiązania, aby położyć kres tej sytuacji? 

PF: Rozwiązanie nie jest łatwe, padel to szalenie rozwijający się sport, który był manipulowany i lekceważony przez tych, którzy go kontrolują, a gracze nigdy tak naprawdę nie mieli okazji powiedzieć słowa. Teraz z APT Padel Wieża, jest taka możliwość. Ale dwa razy próbowaliśmy zbliżyć się do FIP, negatywna reakcja Luigiego była zawsze obecna. Zrozumiesz, że w ten sposób bardzo trudno jest współpracować.

Próbowaliśmy też dyskutować z Premier Padel : ta sama negatywna odpowiedź.

Szczerze uważam, że nasz obwód jest najlepszy z kilku powodów, w szczególności dlatego, że koszt innych obwodów jest bardzo wysoki, więc trudno im mieć promotorów. W naszym przypadku pomagamy naszym promotorom sponsoringiem, zawsze budujemy długofalową współpracę.

„Niepowodzenia FIP muszą skłonić jej członków do myślenia”

PM: Czy możemy mówić o niepowodzeniu FIP, jeśli? padel nie jest uwzględniona w Igrzyskach Olimpijskich w 2028 roku?

PR: To wielka porażka Luigiego Carraro. Sprawił, że świat uwierzył w kłamstwo.

Przypominam, że podczas swojego pierwszego mandatu ogłosił: padel na igrzyskach olimpijskich. Pierwsza porażka.

Ale tym razem nie ma już wymówek. Jeśli padel nie jest na Igrzyskach Olimpijskich 2028, to będzie porażka, która, mam nadzieję, skłoni członków do myślenia.

Ale przede wszystkim pytanie brzmi: czy FIP, przez swój godny ubolewania sposób działania, zepsuła możliwość bycia poważnym kandydatem na Igrzyska Olimpijskie 2028? Czy przy takim nastawieniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaryzykowałby przyjęcie kandydatury sportu pogrążonego w kłopotliwych sprawach?

„FIP musi być przejrzysty”

PM: Czy możliwa jest nowa kandydatura na prezydenta FIP?

PF: Trudno powiedzieć, po pierwsze, wiele się zmieniło od 2018 roku, odkąd jestem prezesem APT Padel Okrągły. I nieuchronnie trudno byłoby być jednocześnie osądzanym i osądzanym.

A potem przypominam, że wszystko jest zrobione po to, żeby prezydent był zawsze taki sam. Nie są przestrzegane wewnętrzne przepisy Federacji Międzynarodowej. Rozumiesz, że organizując wybory w Katarze, gdzie głos mogą oddać tylko obecni członkowie i gdzie nie każdy może się przenieść, zwłaszcza ze względu na koszt podróży, nie może być innego prezydenta.

Myślę, że członkowie muszą zareagować, przynajmniej zadawać pytania FIP, prosić o wyjaśnienia, uzyskiwać odpowiedzi na pytania. Potrzebujemy więcej demokracji, a przede wszystkim całkowitej przejrzystości FIP. W jaki sposób Międzynarodowa Federacja pozwala sobie zachować dyskrecję w kwestii swoich precyzyjnych relacji z? Premier Padel ? Czym oni są ? Dlaczego tak trudno jest uzyskać odpowiedzi?

Wymaga reakcji członków FIP, aby padel może rosnąć tak, jak powinno, i dlatego pewnego dnia być może stać się olimpijskim.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.